Aktualności

tytul2
Publiczna placówka kształcenia i aktywizacji seniorów

images/slajdy/budynek_OK2.png

Lemp2W sobotę 25.02.2023 grupa 25 słuchaczek uczestniczących w wykładach „Dzieła mówią” postanowiła obejrzeć wystawę obrazów Tamary Łempickiej w Muzeum Narodowym w Krakowie. Ponieważ wieści rozeszły się szeroko, dołączyli do nas także inni słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W sumie było nas 45 osób. Bilety, dzięki zaradności naszych słuchaczek Kazi Wojtowicz i Basi Bej, zostały zakupione wcześniej przez Internet, ale nawet to nie uchroniło nas od stania w potężnej kolejce do wejścia do Muzeum. Zmienialiśmy się w kolejce, więc zamiast napić się kawy i zrobić zakupy w muzealnym sklepiku po zwiedzeniu wystawy, robiliśmy to przed.
Udało się nam wejść po trzech godzinach.

Sama wystawa nie była duża, ale dzieła były świetnie wyeksponowane i obejmowały zarówno okres przed wybuchem II wojny światowej, jak i poszukiwania malarki już po jej wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. O niektórych dziełach i biografii wybitnej Polki opowiadałam uczestnikom na miejscu w czasie zwiedzania. Wystawa będzie jeszcze czynna do 12 marca 2023 i serdecznie zachęcamy do obejrzenia. Są to obrazy znajdujące się głównie w kolekcjach prywatnych i pewnie nieprędko będzie je można zobaczyć ponownie.

Bożena Miś

Zobacz zdjęcia z wystawy w naszej Aktualnej Galerii

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1    SPAK logo


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.