Aktualności

tytul

images/slajdy/budynek_OK2.png

NA NASZYM UNIWERSYTECIE OD 16 PAŹDZIERNIKA 2020 CZASOWE ZAWIESZENIE WSZYSTKICH ZAJĘĆ STACJONARNYCH
Proponujemy udział w wydarzeniach online oraz w wybiórczych zajęciach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zapisy do Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na nowy rok akademicki 2021/2022 rozpoczną się
w poniedziałek 10 maja.

Osoby, które zapisały się na rok akademicki 2020/2021 i chcą pozostać na kolejny rok, proszone są o potwierdzenie swojego udzialu w zajęciach także w roku 2021/2022. Potwierdzenia można dokonać telefonicznie (32 281 11 38) lub przez internet (adres emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Osoby te są zwolnione z wnoszenia opłaty na Samorząd Słuchaczy. Opłata wniesiona w poprzednim roku zostanie, po jej potwierdzeniu, przeniesiona na rok bieżący.

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki + muzyczna niespodzianka w Radio SoVo

SoVo ksiazka2


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia w celu promocji czytelnictwa.
To święto pisarzy, poetów, tłumaczy, redaktorów, korektorów, wydawców i wszystkich tych, którzy z książkami mają na co dzień do czynienia. Nawiązując do tego święta Zofia Golder i Kazimierz Wojtaszek z grupy radiowej Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zachęcają do zapoznania się z książkami ojca benedyktyna Leona Knabita wraz z dedykacją muzyczną.

KLIKNIJ

Kochani Słuchacze !

Chcę się zwrócić do wszystkich, którzy po informacji o mojej chorobie związanej z Covid-19 natychmiast zaczęli mnie wspierać poprzez smsy i życząc szybkiego powrotu do zdrowia. Jestem już ozdrowieńcem po okresie pobytu w Szpitalu Miejskim Piekary Śl. od 31.03. - 15.04.2021.
Pierwszy tydzień był ciężki, bo byłem cały czas pod tlenem, ale szybko dochodziłem do siebie dzięki wspaniałemu zaangażowaniu całego personelu medycznego. Kolejny tydzień to zmniejszanie dawki tlenu, poprawa zdrowia i uzyskanie zdolności związanych z samodzielną obsługą. Miałem okazję przekonać się o podstępności tej choroby gdyż większość przypadków, które widziałem to osoby leżące i wymagające opieki personelu medycznego.

Miłe było dla mnie Wasze tak liczne wsparcie co potwierdza, że się polubiliśmy przez te 15 lat naszych wspólnych spotkań. Dlatego jeszcze raz dziękuję za Wasze dobre słowa i niekończące się telefony, w których potwierdzałem że się nie poddam i to mi się udało, bo jestem pełen siły w domu.
Natomiast po lockdownie 
spotkamy się na naszych dyżurach w Agorze aby się zobaczyć, ale również ustalić program i nowe plany na inaugurację kolejnego Roku Akademickiego.

Wam życzę uniknięcia tej paskudnej choroby i dużo zdrowia oraz wytrwałości do czasu powrotu normalności !

Od dzisiaj jestem do dyspozycji na Wasze wezwania i potrzeby.

Pozdrawiam
kolega, przyjaciel Jan Cieplinski

24 marca 2021 odbyła się w Radio SoVo audycja poetycko-muzyczna "Dzień dobry wiosno", którą przygotowała grupa radiowa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Audycję przygotowała Bożena Związek, a nagraniem i realizacją dźwięku zajął się Tadeusz Związek. W audycji udział wzięli wokaliści Studia Piosenki 60-tka przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bytomiu, a autorskie wiersze recytowali seniorzy: Wanda Kusztyb, Halina Różańska i Janusz Pulkowski. Posłuchajmy:

Dzień dobry wiosno – audycja poetycko – muzyczna, która budzi z zimowego snu

Gratulacje dla uczestników, którzy wnieśli swój wkład w jej powstanie.
Elżbieta Morgoń-Ochman

 

Barbara PawlowskaNiestety mieliśmy kolejny raz smutne wydarzenie na naszym Uniwersytecie, zmarła BARBARA PAWŁOWSKA

Była z nami od 2008 roku. Znałem Ją z naszych spotkań na basenie, była tą osobą, która "kochała wodę" oraz z naszych wycieczek krajoznawczych, gdzie przy jej pogodnym usposobieniu mile spędzaliśmy razem czas. Zapewne inni słuchacze, którzy znali Barbarę bliżej, mogliby dodać o Niej wiele więcej dobrego. Wszyscy mamy te same odczucia, że odeszła kolejna miła i lubiana Koleżanka.

Grono przyjaciół pożegnało Basię po raz ostatni w dniu 24.03.2021 o godz.11.00 podczas mszy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul Pułaskiego 9.

Z wielkim smutkiem i żalem Jan Cieplinski

Witam Słuchaczy naszego Uniwersytetu.

Mamy już trzeci semestr naszego roku akademickiego, który został zawieszony z powodu pandemii wirusa Covid-19. Okres ten to czas na kontakt w formie online lub bezpośrednio przy zawieszonym na krótko lockdownie, co pozwoliło np. na korzystanie z basenu. Jest to okres, w którym nie mieliśmy okazji do aktywnego działania jakie zapewniał nam nasz Uniwersytet oraz do naszych wspólnych spotkań, rozmów, zabaw i wycieczek. Jako seniorzy z dużym doświadczeniem życiowym wiemy, że po trudnych czasach zawsze przychodzi nadzieja na lepsze i my również zaczniemy nowe "życie" od inauguracji Roku 2021/22.

Pozwolę w swoim imieniu i całego Zarządu przekazać Wam nasze pozdrowienia, wsparcie psychiczne i życzenia przetrwania tego okresu w dobrym zdrowiu. Zachęcamy w maju do zapisów na kolejny rok Akademicki, szczegóły i forma zapisów zostanie podana po świętach na naszej stronie internetowej.

Jest liczna grupa słuchaczy, która nadal jest aktywna i włącza się czynnie przy każdej okazji jaka się pojawia podczas zawieszonego lockdownu. 

BRS    federacja ns2    DZ forum seniora    fundacja park slaski   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   byt karta seniora


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.