Aktualności

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku (BUTW) działa w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. Uniwersytet rozpoczął działalność w październiku 2006 roku. Prowadzimy dla Seniorów Bytomia szeroką działalność edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną - wykłady, lektoraty, kursy komputerowe, sport i rekreacja, koła zainteresowań, działalność artystyczna, wolontariat, zabawy, wycieczki... W ostatnich kilku latach liczba słuchaczy uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu wynosi rocznie przeciętnie od 600 do ponad 700 osób. 

Zapraszamy serdecznie do naszej społeczności.

cku3 horz

  

Otwórz Panel

tytul

images/slajdy/budynek_OK2.png

kulig1W czwartek 23 lutego 2023 r. grupa słuchaczy naszego Uniwersytetu (łącznie 53 osoby) wyjechała na wycieczkę do Wisły na zaplanowany kulig. Spod Opery odjechaliśmy o 9:30 mając za oknem autokaru szaro-bury krajobraz, bo piękna zima skończyła się tydzień wcześniej. Jednak pełni wiary w zmianę pogody dojechaliśmy na godz.12:00 do Wisły-Gościejów, gdzie już przygotowanych było 5 zaprzęgów konnych i skąd całą grupą wyruszyliśmy do Kolyby na czekające na nas ognisko. Jadąc saniami przez dolinę wjechaliśmy w krajobraz zimowy - wokół mieliśmy coraz więcej śniegu i jeszcze zaczęło świecić słońce, co oddało prawdziwą atmosferę kuligu, a dobry humor i zadowolenie coraz bardziej widoczne były u uczestników.

Po dojechaniu na miejsce zaczęliśmy sami podgrzewać kiełbaski nad ogniskiem i popijać ciepły grzaniec - atmosfera kuligu nabrała rozpędu. Było wesoło i głośno, a kiedy okazało się, że jest z nami solenizant, kolega Sylwester, to oczywiście zostało odśpiewane 100 lat i rozpoczęły się toasty z życzeniami. Czas szybko mijał i musieliśmy ponownie wsiąść do zaprzęgu konnego, aby dotrzeć do autokaru, którym pojechaliśmy do Ustronia. Tam mieliśmy dwugodzinny czas dla siebie, który jedni przeznaczyli na spacer, a drudzy na obiad w knajpce. Zadowoleni z atrakcji kuligu, słonecznej pogody i wspólnego pobytu całej grupy na świeżym powietrzu wróciliśmy bezpiecznie, dzięki kierowcy panu Waldkowi, do Bytomia na godz.18:00. 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za mile wspólnie spędzony czas.

Jan Cieplinski 
Zobacz zdjęcia z kuligu w naszej Aktualnej Galerii

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.