Aktualności

tytul2
Publiczna placówka kształcenia i aktywizacji seniorów

images/slajdy/MDK1_um1a.jpg

kulig1W czwartek 23 lutego 2023 r. grupa słuchaczy naszego Uniwersytetu (łącznie 53 osoby) wyjechała na wycieczkę do Wisły na zaplanowany kulig. Spod Opery odjechaliśmy o 9:30 mając za oknem autokaru szaro-bury krajobraz, bo piękna zima skończyła się tydzień wcześniej. Jednak pełni wiary w zmianę pogody dojechaliśmy na godz.12:00 do Wisły-Gościejów, gdzie już przygotowanych było 5 zaprzęgów konnych i skąd całą grupą wyruszyliśmy do Kolyby na czekające na nas ognisko. Jadąc saniami przez dolinę wjechaliśmy w krajobraz zimowy - wokół mieliśmy coraz więcej śniegu i jeszcze zaczęło świecić słońce, co oddało prawdziwą atmosferę kuligu, a dobry humor i zadowolenie coraz bardziej widoczne były u uczestników.

Po dojechaniu na miejsce zaczęliśmy sami podgrzewać kiełbaski nad ogniskiem i popijać ciepły grzaniec - atmosfera kuligu nabrała rozpędu. Było wesoło i głośno, a kiedy okazało się, że jest z nami solenizant, kolega Sylwester, to oczywiście zostało odśpiewane 100 lat i rozpoczęły się toasty z życzeniami. Czas szybko mijał i musieliśmy ponownie wsiąść do zaprzęgu konnego, aby dotrzeć do autokaru, którym pojechaliśmy do Ustronia. Tam mieliśmy dwugodzinny czas dla siebie, który jedni przeznaczyli na spacer, a drudzy na obiad w knajpce. Zadowoleni z atrakcji kuligu, słonecznej pogody i wspólnego pobytu całej grupy na świeżym powietrzu wróciliśmy bezpiecznie, dzięki kierowcy panu Waldkowi, do Bytomia na godz.18:00. 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za mile wspólnie spędzony czas.

Jan Cieplinski 
Zobacz zdjęcia z kuligu w naszej Aktualnej Galerii

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    mdk1    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku   -   Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 25 08 w. 101     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.