UWAGA !
Tutaj umieszczamy ogólne informacje z życia Seniorów oraz zaproszenia do udziału w imprezach kulturalnych, sportowych i innych przedsięwzięciach organizowanych przez podmioty zewnętrzne (instytucje, organizacje, urzędy ...)
Informacje i zaproszenia na imprezy oraz badania dotyczące naszego zdrowia umieszczane są w menu NASZE ZDROWIE.
BUTW nie bierze odpowiedzialności za ochronę danych osobowych udostępnianych podmiotom zewnętrznym !

Ruszył konkurs, w którym nasze miasto może wygrać budowę inteligentnego przejścia dla pieszych. Organizowany przez Orange Polska konkurs to szansa, aby przejście dla pieszych przy ul. Konstytucji 86a w Karbiu było nie tylko bezpieczniejsze. O tym, czy w naszym mieście powstanie inteligentne przejście dla pieszych zadecydują internauci. Zatem wszystko w naszych rękach.
Aby zagłosować na Bytom, należy wejść na stronę internetową inteligentneprzejscie.pl wybrać z listy miast Bytom, podać swój numer telefonu, pobrać darmowy kod uwierzytelniający i zagłosować.
Włączmy się do akcji, która trwa do 28 marca.
Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2021 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do ponad 2300 wypadków. Zginęły w nich 153 osoby, a 2275 zostało rannych. Większość z nich miała miejsce jesienią i zimą, kiedy widoczność przy wcześnie zapadającym zmierzchu mocno się pogarsza.
Zarząd Samorządzu Słuchaczy BUTW
ZAPRASZAMY - DUŻO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO. M.in.
Szczególnie serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z koncertem wybitnej, polskiej wokalistki jazzowej Ewy Urygi, który odbędzie się w ramach premiery jej najnowszej płyty w Bytomskim Centrum Kultury. Wydarzenie poprzedzi Gala wręczenia tytułu Bytomianki i Bytomianina Roku - laureatami zostali związani z bytomskim środowiskiem judo: Beata Pacut-Kłoczko oraz Piotr Wicher.
Gmina Bytom wraz z Górnośląsko - Zagłębiowską Metropolią przygotowało program wsparcia dla najuboższych osób zamieszkujących domy jednorodzinne w procesie wymiany ogrzewania i termomodernizacji. Jeżeli posiadacie Państwo stary piec i niskie dochody możecie do 31 marca 2023 roku złożyć wniosek w ramach naboru beneficjentów programu.
Jak widzą siebie i swoje życie za 15 lat? Czy czują się seniorkami/seniorami? Kiedy ich zdaniem zaczyna się wiek senioralny?
W nawiązaniu do opublikowanego raportu “Seniorki i seniorzy w akcji − teraz i za 15 lat” Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” poprosiło Magdalenę Rosochacką-Gmitrzak − socjolożkę i gerontolożkę społeczną, adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, członkinię zarządu „ę”, Jolantę Woch − koordynatorkę Klubu Seniorek i Seniorów Nowoczesnych przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Marcela Andino Veleza – koordynatora opieki geriatrycznej, założyciela firmy „Młodszy Brat” o osobiste przemyślenia dotyczące starości.
Zobacz film i dowiedz się, jakich odpowiedzi udzielili rozmówcy
KLIKNIJ → TUTAJ
Szanowni Państwo
Mamy nadzieję, że nasza bajka dostarczy wiele radości i inspiracji zarówno dzieciom,
jak i ich opiekunom - rodzicom i dziadkom!
Fundacja Zaczytani.org oddaje w Państwa ręce owoc naszej kilkumiesięcznej pracy - bajkę nt. niemarnowania żywności, która nosi tytuł ”Dobre rady na odpady”. Poznając przygody dwóch króliczków - Grzesia i Gabrysi - dzieci uczą się, że w przypadku owoców i warzyw nie wygląd jest najważniejszy lecz wnętrze, i warto jeszcze użyć banana w brązowe kropki czy lekko przywiędłą natkę pietruszki. Głęboko wierzymy, że nasza bajka pomoże dzieciom w całej Polsce rozpocząć przygodę z zero waste, dostarczy inspiracji, jak nie marnować żywności i kreatywnie spędzać czas w kuchni. Gorąco zachęcamy Państwo do wykorzystania naszej bajki podczas zajęć z dziećmi i podjęcia próby przeprowadzenia bajkoterapii. Zbliża się dobra okazja - już 29 września będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez MIASTO BYTOM, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
UWAGA ! Artykuł jest na bieżąco aktualizowany - poznaj nowe informacje
Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”) realizuje projekt powierzony przez MIASTO BYTOM, w ramach którego prowadzona jest nieodpłatna pomoc prawna i/lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.
Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.
Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzona jest również edukacja prawna.
PLAKAT, INFORMATOR1, INFORMATOR2
publikacja na portalu społecznościowym YouTube: https://youtu.be/MAHGmyBCyrA
publikacja na tematycznym profilu na Facebooku: www.fb.com/pomocprawna.sursumcorda/videos/268888730859004/?t=51
Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.
Lista wszystkich 2500 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej Głosu Seniora. Niemal każdego dnia dołączają do nas nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).
W roku 2013 w naszym mieście wprowadzono Program Bytomska Karta Seniora. Mogą do niego przystąpić mieszkańcy Bytomia, którzy ukończyli 60 lat. Nie ma tu znaczenia wysokość dochodów. Posiadacze karty mogą korzystać z rabatów i zniżek oferowanych przez instytucje i firmy działające nie tylko w Bytomiu.
Wnioski o wydanie Bytomskiej Karty Seniora przyjmowane są w pokoju nr 3 (na parterze) w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 16. Formularz wniosku można pobrać na stronie MOPR Bytom
ADMIN
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza na bezpłatne spotkania, szkolenia online dla seniorów na różnorodne tematy – od komputerowych po historyczne i kulturowe.
Zajęcia odbywają się online z wykorzystaniem programu Zoom, a zgłoszenia chętnych przyjmujemy wyłącznie poprzez formularz dostępny przy opisie każdych zajęć na Seniorzy z Rajskiej.
Sygnał DVB-T2 w Polsce od 2022 r. Co to oznacza dla posiadaczy telewizorów?
Wielkimi krokami nadchodzą duże zmiany w sposobie nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Już od 2022 r. powszechnie stosowany będzie standard DVB-T2, który zastąpi obecną na rynku od 2013 r. technologię DVB-T. Sprawdźmy, co to oznacza dla posiadaczy telewizorów i tych osób, które planują zakup nowego TV? Jaki będzie harmonogram wprowadzania zmian? Wyjaśniamy.
-
Od 2022 r. nastąpi zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. DVB-T2 zastąpi wysłużoną technologię DVB-T
-
Nowy standard to lepsza jakość obrazu, ale również nowe wymagania dotyczące sprzętu. Na szczęście większość nowoczesnych TV bez problemu je spełnia
-
Wprowadzanie zmian ma następować stopniowo i zakończy się 27 czerwca 2022 r. Dzięki otwartym testom już teraz można sprawdzić, czy nasz telewizor radzi sobie z odbiorem nowych kanałów
Strona 1 z 3