KOMUNIKATY BUTW

tytul

UWAGA !

Tutaj umieszczamy komunikaty Zarządu Samorządu Słuchaczy lub Sekretariatu Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dyrekcji CKU w sprawach dotyczących zajęć, wycieczek i innych form aktywności słuchaczy Uniwersytetu, organizowanych przez członków Zarządu lub Liderów Grup.


Sekretariat przyjmuje zapisy na warsztaty prowadzone przez dr Joannę Woźniak-Holecką z Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w ramach projektu „Edukacja żywieniowa seniorów”. Warsztaty odbędą się w CKU dnia 13 kwietnia (czwartek) w  godzinach 9.00–12.00 i 20 kwietnia (czwartek) w godz. 9.00–12.00. Ilość miejsc ograniczona.

Szanowne Słuchaczki i Szanowni Słuchacze, 

w poniedziałek 27 marca 2023 r. Rada Miejska Bytomia podjęła uchwałę o włączeniu, z dniem 1 września 2023, Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Informacje o zmianach w funkcjonowaniu Uniwersytetu, w roku akademickim 2023/2024, zamieszczane będą na tablicy ogłoszeń Sekretariatu i na internetowej stronie Uniwersytetu.

Do końca roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet działał będzie na dotychczasowych zasadach.

 Ryszard Kłak
Dyrektor
         Centrum Kształcenia Ustawicznego 
w Bytomiu

Wykłady tematycznie z panią Storch-Uczciwek "Jak dbać o swoje zdrowie", które miały rozpocząć się po feriach zimowych 30 stycznia NIE BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ, aż do odwołania !

Sekretariat

Do uczestników wycieczki na Kretę w dniach 1-11.10.2023 mam następującą informację i proszę o potwierdzenie zgody na zmianę w Programie wycieczki, która jest korzystniejsza dla nas ? Okazja podczas wpłacania Zaliczki nr 2 w terminie do 15.03.br w kwocie 500 zł.
W/g starego Programu: w 8 dniu mamy przeprawę nocną-promem do ATENY gdzie rano 9-dzień mamy całodniowe zwiedzanie Aten, potem nocny przejazd Busem do Belgradu. Wieczorem - 10 dzień przyjeżdżamy do hotelu na nocleg ( nie ma możliwości zwiedzić stolicy, kierowcy przekroczą wymaganą ilość godzin jazdy i będą wypoczywać do powrotu, do Polski).
Nowa zmiana to !!! w 8 dniu przeprawa nocna promem do ATENY gdzie rano 9-dzień mamy całodniowe zwiedzanie Aten i tutaj jest możliwość jechać do Hotelu w PARALIA KATERINI na obiadokolację, rano- 10 dzień śniadanie i przejazd do hotelu pod Belgradem z możliwością zwiedzenia Belgradu, potem obiadokolacja, rano śniadanie i wyjazd do Bytomia w godzinach do 23:00.
Ta zmiana !!! to dopłata 150 zł. Czyli koszt wycieczki = 1800 + 150 = 1950 zł i 195 euro ( bez zmian).
Współorganizator - Jan Cieplinski

nie tylko o literaturze

Dr Ireneusz Szpara zaprasza do internetu na platformę ANCHOR, gdzie wysłuchać można jego rozważań i przemyśleń - "Nie tylko o literaturze".

Cykl "Nie tylko o literaturze" można również znaleźć na platformie SPOTIFY

Dr Ireneusz Szpara zaprasza wszystkich zainteresowanych do wysłuchania, jak sam to określa, jego przemyśleń - popularyzatorskich wykładów - poświęconych nie tylko literaturze. W czasach przed pandemią przemyśleniami tym dzielił się ze słuchaczami naszego Uniwersytetu, w trakcie comiesięcznych spotkań w sali wykładowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych, którego jest dyrektorem. 

Kolejne rozważania i przemyślenia (proszę sobie wybrać platformę ANCHOR lub SPOTIFY)

Superbohaterska Superkultura cz 3 (16.03.2023) (ANCHOR lub SPOTIFY)
Superbohaterska Superkultura cz 2
 (09.03.2023) (ANCHOR lub SPOTIFY)
Superbohaterska Superkultura cz 1
 (02.03.2023) (ANCHOR lub SPOTIFY)

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

Urząd Statystyczny w Katowicach poinformował nas o planowanym badaniu ankietowym Uczenie się osób dorosłych, które przeprowadzone zostanie, w terminie 1 lutego – 31 marca br., w formie wywiadu telefonicznego wśród mieszkańców województwa śląskiego. Badanie wykonywane jest co 6 lat. Głównym celem badania jest uzyskanie informacji na temat uczestnictwa osób w wieku 15-69 lat w kształceniu formalnym i nieformalnym w powiązaniu z cechami społeczno-demograficznymi.

Uczestnictwo jak największej liczby osób w badaniu jest kluczowe dla jego efektywności. Więcej informacji na temat badań przeprowadzanych przez GUS dostępnych jest na internetowych stronach Urzędu pod niżej podanymi adresami:

  1. https://katowice.stat.gov.pl/zakladka3/
  2. https://stat.gov.pl/badania-statystyczne/badania-ankietowe/

Dyrektor
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu

Zarząd Samorządu Słuchaczy
Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Biblioteka CKU

Nowych słuchaczy Uniwersytetu informujemy, a starym przypominamy, że mogą korzystać z zasobów biblioteki szkolnej Centrum Kształcenia Ustawicznego. W zasobach biblioteki oprócz podręczników szkolnych znaleźć można także "książki do czytania": powieści obyczajowe, kryminały i sensację. Klasykę i nowości.

Biblioteka znajduje się na drugim piętrze w boczym skrzydle budynku szkolnego (tym od strony cmentarza). Biblioteka zaprasza w dni robocze, ale także w niektóre soboty i niedziele. ZOBACZ → GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

W bibliotece książki można wypożyczyć, albo zabrać z półki w ramach akcji "wymieńmy się książkami". 

Poniżej dostępne są linki do wykładów Pana Grzegorza Świetlika składających się na przygotowany przez niego, w roku akademickim 2020/2021, cykl “Polska Myśl Europejska na przełomie dziejów”. Na cykl składa się 7 wykładów obejmujących okres historyczny od upadku Imperium Rzymskiego, poprzez wieki I Rzeczypospolitej, rozbiory Polski, wiek IX i początek XX, aż po rok 1918. Wykłady były publikowane na stronie Uniwersytetu od stycznia do czerwca 2021.

OTWÓRZ I PRZECZYTAJ

⇒ Polska myśl integracyjna 1914-1918 (opublikowano 07.06.2021)

Sekretariat Uniwersytetu dysponuje materiałem nagranym w dniu 26 listopada 2020 przez ekipę Śląskiej Telewizji Miejskiej. Plik ma pojemność 1,2 GB. Osoby zainteresowane materiałem mogą go otrzymać zgłaszając się do Sekretariatu z własnym nośnikiem plików (płyta DVD, pen-drive, dysk zewnętrzny) po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty.

Film dostępny jest także na kanale You Yube, na playliście projektu Fundacji Rozwoju Świętochłowic „Pozytywni Seniorzy na TOPie!” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. KLIKNIJ → TUTAJ

Ryszard Kłak

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.