KOMUNIKATY BUTW

tytul2
Publiczna placówka kształcenia i aktywizacji seniorów

UWAGA !

Tutaj umieszczamy komunikaty Zarządu Samorządu Słuchaczy, Liderów Grup lub Sekretariatu Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sprawach dotyczących zajęć, wycieczek i innych form aktywności słuchaczy Uniwersytetu, organizowanych przez Dyrekcję MDK, członków Zarządu lub Liderów Grup.


Grupa plastyczno-malarska pod kierunkiem Aleksandry Herisz zaprasza na wernisaż pt. "Trzy po trzy", który odbędzie się w Galerii "Pod Sztrychem" 

wernisaz2

Zapraszamy, Kazimiera Wojtowicz

Uwaga! Zmiana godziny wykładu tematycznego SZTUCZNA INTELIGENCJA
Wykład z dr inż. Michałem Staniszewskim  "Nowoczesne formy komunikowania się i wykorzystania nowych technologii" dnia 29.02 2024r. odbędzie się o godzinie 10:00, MDK sala kameralna.

SEKRETARIAT

22.03.2024 roku o godzinie 12:00 Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bytomiu zaprasza słuchaczy UTW na kolejne warsztaty z zakresu: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy, dlaczego czad jest tak niebezpieczny i jak zapobiegać zatruciu oraz nie bądź obojętny na los drugiego człowieka - Reaguj.
Warsztaty odbędą się w ośrodku w Bytomiu, zapisy telefonicznie przyjmuje Henryk Sroka - 603 032 324 lub na dyżurach w Agorze.

14 marca 2024 (czwartek) odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Liryczna Nuta. Temat: "Kobieta zmienną jest". Spotkanie odbędzie się w MDK 1, Galeria Pod Sztrychem, godz.16.00. Zapisy u Zofii Golder, 508 707 366. ZAPRASZAMY.

 1. Robię zapisy na Kulig, który odbędzie się w styczniu lub luty (musi być śnieg), cena 110 zł.
 2. Od 14.02. tj. środa rozpoczynamy z INSTRUKTORKĄ aerobic w wodzie.
  I-grupa = 14:00, II- 15:00.
  UWAGA ! Z powodu dużych opłat za korzystanie z basenu gdzie cena to 8 zł/osobę więc od stycznia 2024 r. będę pobierał opłatę 15 zł / miesiąc. Jak mamy już instruktorkę do aerobiku, to uczestnicy zapłacą 20 zł/ miesiąc. 
 3. Uwaga! Zmiana godziny wykładu tematycznego SZTUCZNA INTELIGENCJA
  Wykład z dr inż. Michał Staniszewski  "Nowoczesne formy komunikowania się i wykorzystania nowych technologii" dnia 29.02 2024r. odbędzie się o godzinie 10:00, MDK sala kameralna.

Jan Cieplinski

 1. 10 marca 2024 (niedziela) godz.18.00 zapraszam do Bytomskiego Centrum Kultury na operetkę autorstwa Johann Strauss (syn) "NOC w WENECJI". Bilety w cenie 60 zł parter.  Zapisy i pieniążki przyjmuję na dyżurze w Agorze 23 stycznia (wtorek) w godzinach od 12.00 do 14.00. 

 2. 17 marca 2024 (niedziela) godz. 17.00 zapraszam do Bytomskiego Centrum Kultury miłośników muzyki disco polo na Koncert Gwiazd TVS (muzyka taneczna, biesiadna i nie tylko). Podczas koncertu wystąpią: Kordian, Andy & Lucia, Kapela Jafer, Jacek Silski, Katarzyna Piowczyk, Magdalena Rabanda (finalistka programu Mosz Grajfka). Bilety miejsca do X rzędu -75 zł, miejsca od XII rzędu - 65 zł , balkon - 55 zł. Zapisy wraz wpłatą w dniu 06.02.2024 (wtorek) Agora kawiarnia Grycan I piętro od godz 12.00 do 14.00

Barbara Bej

02.05.2024 (czwartek) zapraszam na wycieczkę do Wałbrzycha - Zamek Książ, który był majestatyczną rezydencją rodu Hochbergów. Wyjazd 02.05.2024 godz.7.00 Bytom Dworzec Autobusowy  Zwiedzamy bez przewodnika: KOMNATY ZAMKU (w tym dniu zwiedzanie zamku połączone jest z Festiwalem Kwiatów i Sztuki). Mistrzowie Florystyki stworzą aranżacje, które zachwycą miłośników kwiatów (róże francuskie, hiszpańskie hibiskusy, holenderskie tulipany); PALMIARNIĘ z egzotyczną roślinnością; - Tarasy Zamkowe i jeśli będą czynne Apartamenty księżnej Daisy. Koszt całkowity to - 140 zł od osoby, świadczenia zawarte w cenie Komnaty Zamku bilet ulgowy- 49 zł, Palmiarnia bilet ulgowy -19 zł oraz transport, opłaty drogowe, parking, ubezpieczenie.  Zapisy wraz z wpłatą na dyżurach Zarządu w Agorze wtorek w godzinach od 12 do 14 . 

Barbara Bej

UWAGA – WAŻNY KOMUNIKAT

Szanowni Słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zbliża się koniec pierwszego semestru roku akademickiego 2023/2024. Przyniósł on duże zmiany dla słuchaczy i dla kierownictwa. Zmiana umocowania prawnego BUTW oraz adresu i siedziby powodowały u części słuchaczy niepokój. Myślę jednak, że ta część transformacji przebiegła dość sprawnie i bez większych perturbacji. Zostały zachowane wszystkie podstawowe formy zajęć, a nawet powstały nowe formy, zgodnie z regulaminem działalności. Współpraca z zarządem przebiega w sposób wzorowy. Na pewno jest jeszcze wiele obszarów, które należy w sposób szczególny dopilnować i poprawić ich funkcjonowanie. Wspólnie z zarządem, wraz z Państwa sugestiami postaram się poprawić funkcjonowanie Uniwersytetu.

Wraz z nowym rokiem finansowym 2024 mając na względzie Państwa zainteresowania i wygodę, postaramy się, aby zajęcia przebiegały w takiej samej miłej atmosferze i komforcie jak dotychczas. Aby tak się stało, konieczne są niestety zmiany w systemie dopłat za zajęcia. Rok 2024 jest rokiem wprowadzenia wyższego wynagrodzenia minimalnego oraz rokiem dalszej inflacji. Możliwość korzystania z sal w innych placówkach takich jak Państwowe Szkoły Budownictwa czy IV Liceum Ogólnokształcące i innych, łączy się z dokonywaniem opłat za środki czystości, które rosną z roku na rok. Koniecznością staje się więc wprowadzenie nowych uregulowań dotyczących dopłat za zajęcia.

Regulacje te dotyczą głównie lektoratów, gdzie wprowadza się od nowego semestru dopłatę w wysokości 10 zł miesięcznie za każdy język.

Wprowadzona zostaje również zmiana w dopłatach do gimnastyki korekcyjnej oraz terapii ruchem i od nowego semestru będzie wynosiła 10 zł za każdy rodzaj zajęć.

Wprowadzenie tych zmian umożliwi dalsze korzystanie z zajęć w dotychczasowym kształcie.

Dyrektor MDK nr 1 Ireneusz Herisz

wycieczka ElblagProponuję wycieczkę "Rejs Kanałem Ostródzko-Elbląskim"  w dniach 6-9.06.2024.

Proszę o zapisy na dyżurach Zarządu jak najszybciej - do stycznia muszę dać odpowiedź, czy zbierzemy 53 chętnych.

Program po kliknięciu na plakacie z lewej.

Jan Cieplinski

Wycieczka zagraniczna "Śladami Drakuli" - Rumunia: 18 - 26.09.2024. Zapisy i wpłata = 400 zł do dnia 28.11.2023, aby otrzymać umowę od Biura Hubtour i ją zatwierdzić !!! (w Agorze, wtorki godz.12-14.00)

Program wycieczki:

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    mdk1    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku   -   Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 25 08 w. 101     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.