KOMUNIKATY BUTW

tytul

UWAGA !

Tutaj umieszczamy komunikaty Zarządu Samorządu Słuchaczy lub Sekretariatu Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dyrekcji CKU w sprawach dotyczących zajęć, wycieczek i innych form aktywności słuchaczy Uniwersytetu, organizowanych przez członków Zarządu lub Liderów Grup.


Wieliczka 10 12 2022Klub RELAX Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz nasz Uniwersytet zapraszają słuchaczy, w sobotę 10 grudnia, na jednodniową wycieczkę do Wieliczki. W programie zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Soli - Muzeum Żup Krakowskich i spacer po wielickim Rynku. Wyjazd spod Opery Śląskiej o godzinie 7:15, przystanek także w Szombierkach. Powrót do Bytomia ok. godziny 21:00. Koszt wycieczki 120 zł od osoby, w tym: przejazd, bilet wstępu i ubezpieczenie. Posiłek we własnym zakresie.

Zapisy w Sekretariacie Uniwersytetu do środy 7 grudnia.

KW

Wykład, z cyklu prowadzonego przez Bożenę Miś "Dzieła mówią", zaplanowany dla grupy I-szej, 18 listopada o godzinie 12:00 nie odbył się. Zostanie zrealizowany 2 grudnia.

Sekretariat

Zapraszam do Planetarium w dniu 07.12.2022, godz.14.30 grupa 20 osób,  seans:  DO KRAŃCÓW  WSZECHŚWIATA  oraz ekspozycja stała: GEOFIZYKA.

Pierwsza  grupa  - 10 osób wejście 15.30, druga  grupa  - 10 osób  wejście 15.45
Spotykamy się w dniu 07.12.2002 godz.14.00 przy wejściu głównym do Planetarium. Dojazd we własnym zakresie.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny nr telefonu 793 506 606 Barbara Bej 

Koleżanki i koledzy !

Jest możliwość udziału w imprezie Barbórkowej, która odbędzie się w dniu 06.12.br w Restauracji "Świetlik" od godz.16-21:00. Koszt 130 zł/osobę w formie Karczmy Piwnej.

Zapewnione śpiewy, konkursy i zabawy, a brzuch będzie pełny od dobrego posiłku i podniebienie łaskotać będzie szlachetny napój piwem zwany.

Mile widziane stroje górnicze galowe i fantazja uczestników w wersji "piracimy", czyli bawimy się w klimacie piratów i marynarzy. Motto zabawy: Gdy nadchodzi czas Barbórki i każdy rok ma się z górki, spotkajmy się w przyjacielskim gronie przy kuflu piwa i wielkiej golonce. Śpiewem i żartami wypełnijmy czas póki chęć do życia Kręci jeszcze nas !!!

Uwaga! we wtorek 15 i 22.11.br w Agorze proszę o zapisy z wpłatą.

 Jan Cieplinski
Dla zapisanych na autokarową wycieczkę na Kretę podaję aktualny Program i informację:
1. Termin wycieczki: 1-11.10.2023 + 1800 zł i 195 euro (euro dajemy w autokarze Pilotowi), natomiast należy wpłacić I-zaliczkę = 300 zł do 03.01.2023 w Agorze na dyżurach.
2. Noclegi i wyżywienie: 2 x nocleg tranzyt w Hotelu w okolicach Belgradu, 5 x nocleg w Hotelu Heraklion na Krecie,  2 x nocleg na promie. Kajuty 4 osobowe z łazienkami. W przypadku zamiany na kajutę 2 osobową dopłata 80 euro na osobę!!!  Wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji.

 1. XIII TURNIEJ W SZACHACH I BRYDŻU SPORTOWYM
  W sobotę 26 listopada odbędzie się XIII Turniej UTW w Sachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności zapraszamy do udziału w zawodach, a wszystkich szachistw i brydżystów do udziału w treningach:
  BRYDŻ - kontakt: Elżbieta Burliga, tel. 502568850
  SZACHY - kontakt: Jan Cieplinski, tel. 503167034

 2. WYCIECZKA DO KRAKOWA 
  7 grudnia w środę zorganizowany zostanie wyjazd do Krakowa na Świąteczny Jarmark". Wyjazd z Bytomia o godzinie 12:00. Po przyjeździe do Krakowa czas wolny na zwiedzanie i zakupy, potem zbiórka przejście do Teatru Bagatela na spektakl "Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits" w reżyserii Krzysztofa Materny (rozpoczęcie o 19:15) i po teatrze powrót do Bytomia. Cena 90 zł obejmuje przejazd, ubezpieczenie i bilet na spektakl (miejsce na parterze, rząd 8-9-10-11). Liczba miejsc ograniczona (tylko 50). 
  Wpłata 90 zł na Jarmark Świąteczny do 15.11.22 w Agorze.

  w imieniu Zarządu Samorządu Słuchaczy
Jan Cieplinski

nie tylko o literaturze

Dr Ireneusz Szpara zaprasza do internetu na platformę ANCHOR, gdzie wysłuchać można jego rozważań i przemyśleń - "Nie tylko o literaturze".

Cykl "Nie tylko o literaturze" można również znaleźć na platformie SPOTIFY

Dr Ireneusz Szpara zaprasza wszystkich zainteresowanych do wysłuchania, jak sam to określa, jego przemyśleń - popularyzatorskich wykładów - poświęconych nie tylko literaturze. W czasach przed pandemią przemyśleniami tym dzielił się ze słuchaczami naszego Uniwersytetu, w trakcie comiesięcznych spotkań w sali wykładowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych, którego jest dyrektorem. 

Kolejne rozważania i przemyślenia (proszę sobie wybrać platformę ANCHOR lub SPOTIFY)

Podstępny Empuzjon Olgi Tokarczuk cz .1 z 4 (18.11.2022) (ANCHOR lub SPOTIFY)

Biblioteka CKU

Nowych słuchaczy Uniwersytetu informujemy, a starym przypominamy, że mogą korzystać z zasobów biblioteki szkolnej Centrum Kształcenia Ustawicznego. W zasobach biblioteki oprócz podręczników szkolnych znaleźć można także "książki do czytania": powieści obyczajowe, kryminały i sensację. Klasykę i nowości.

Biblioteka znajduje się na drugim piętrze w boczym skrzydle budynku szkolnego (tym od strony cmentarza). Biblioteka zaprasza w dni robocze, ale także w niektóre soboty i niedziele. ZOBACZ → GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

W bibliotece książki można wypożyczyć, albo zabrać z półki w ramach akcji "wymieńmy się książkami". 

Poniżej dostępne są linki do wykładów Pana Grzegorza Świetlika składających się na przygotowany przez niego, w roku akademickim 2020/2021, cykl “Polska Myśl Europejska na przełomie dziejów”. Na cykl składa się 7 wykładów obejmujących okres historyczny od upadku Imperium Rzymskiego, poprzez wieki I Rzeczypospolitej, rozbiory Polski, wiek IX i początek XX, aż po rok 1918. Wykłady były publikowane na stronie Uniwersytetu od stycznia do czerwca 2021.

OTWÓRZ I PRZECZYTAJ

⇒ Polska myśl integracyjna 1914-1918 (opublikowano 07.06.2021)

Sekretariat Uniwersytetu dysponuje materiałem nagranym w dniu 26 listopada 2020 przez ekipę Śląskiej Telewizji Miejskiej. Plik ma pojemność 1,2 GB. Osoby zainteresowane materiałem mogą go otrzymać zgłaszając się do Sekretariatu z własnym nośnikiem plików (płyta DVD, pen-drive, dysk zewnętrzny) po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty.

Film dostępny jest także na kanale You Yube, na playliście projektu Fundacji Rozwoju Świętochłowic „Pozytywni Seniorzy na TOPie!” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. KLIKNIJ → TUTAJ

Ryszard Kłak

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.