3 cKoniec roku to okres intensywnych zajęć artystycznych i sportowych, w których udział biorą nasi słuchacze aby wykorzystać czas na swoje hobby i zainteresowania, tuż przed przerwą świąteczną i noworoczną.

Dlatego w dniu 15.12.2018 dwie nasze ekipy: Bytom UTW w składzie Jan Cieplinski, Józef Hańczur - seniorzy i junior Sebastian Stypa oraz Bytom 1 - Jerzy Skibniewski, Jan Hańczur i junior Daniel Maischak uczestniczyli w X Szachowym Turnieju Miast i Gmin, który odbył się w hali sportowej - Radzionków. Na 23 zespoły zgłoszone do zawodów zajęliśmy X-ce i XV-ce w gronie zawodowców gdyż w większości grali zawodnicy z klubów szachowych. Zwyciężył trzy osobowy zespół z Tarnowskich Gór, a następnie z Piekar Śląskich i drugi zespół z Tarnowskich Gór.

Cała impreza miała uroczysty charakter, o który zadbali Organizatorzy i pod kierownictwem głównego sędziego Sobczyk Rudolf przebiegała sprawnie i w sportowej atmosferze. Celem zawodów była integracja pokoleniowa "starzy i młodzi", którzy wspólnie wytężali swoje umysły aby zdobyć jak najlepsze miejsce oraz tworzyli dobrze działające zespoły wspierające się przed każdą rundą, których było łącznie siedem.

Dziękuję całej ekipie BUTW i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 za dzielną postawę i walkę na planszach szachowych.

Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej Galerii 2 oraz na stronie MOSiR Radzionków.

Jan Ciepliński