Aktualności

tytul

images/slajdy/budynek_OK2.png
NW Ozar1
W dniu 26.06.2021 na stadionie w Ożarowicach odbył się festyn sportowy dla seniorów Województwa Śląskiego pt. "Silver Run 2021", w którym udział wzięła nasza liczna ekipa kijkarzy Nordic Walking.
Dotarliśmy na miejsce w 6 samochodów, gdyż nasza grupa liczyła 24 osoby i po odebraniu w Biurze zawodów pakietów startowych przygotowywaliśmy się do zawodów na 2 lub 5 km w zależności od kondycji startujących. Cała impreza była pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i oficjalnego otwarcia dokonała pani Marszałek Izabela Domagała, po którym 240 zawodników przybyłych z różnych miast wystartowało na dystansie 5 km oraz 45 osób na 2 km, co dało łącznie przebytych 1290 km. Celem całej imprezy nie była typowa walka na czas wśród uczestników, ale bicie rekordu dystansu, który przełożył się na cel charytatywny dla chorej Oliwki z Ożarowic, gdzie każdy przebyty kilometr przez zawodników został zamieniony na gotówkę, która pomoże wyleczyć jej chorobę.
 
Mieliśmy szczęście przy rywalizacji sportowej na trasie do słonecznej pogody i również dalsza część czyli występy zespołów muzycznych, dętej orkiestry i różnych konkursów z nagrodami była udana i świetnie się wszyscy bawiliśmy. Potwierdzenie i szczegółowy opis jak udał się wspomniany festyn sportowy można dopytać wśród uczestników naszej ekipy w osobach: Gabriela Andrzejczak wraz z mężem Romanem, Cecylia Bobiec, Ewa Cogiel, Elżbieta Chwolik, Marianna Czajerek, Ewa Gardulska, Jan I Józef Hańczur, Walentyna Jabłońska, Halina Kalaga, Ewa i Henryk Neuman, Danuta Moczulska, Elwira Muszol, Danuta Preis, Elżbieta Rosół, Wiesław Rzepecki, Józefa Wachulska, Daria Wiankowska i Wyderka Krystyna.
Potwierdzam jako uczestnik i zawodnik, że warto brać udział w takich ciekawych zdarzeniach, bo można poznać nowe miejsca (piękny stadion w Ożarowicach i przelatujące nad głowami samoloty, gdyż za płotem są Pyrzowice z lotniskiem) oraz spędzić mile czas wśród znajomych i przyjaciół.
 
Bieg SwietlikaW tym samym dniu o godz.22:00 w Ostoi Miechowickiej odbył się Miechowicki Bieg Świetlika pod patronatem Stowarzyszenie Miechowicka Grup Biegowa. Na start przy Leśniczówce ustawiło się do biegu na 5 km około 60 zawodników oraz ja jako jedyny kijkarz. Po strzale sędziego biegacze popędzili jak gazele i zostałem sam na końcu peletonu. Okazało się, że każde zawody zamyka grupa zwana "Latarnią", która pilnuje aby nikt się nie zgubił już w ciemnym lesie. Oczywiście wszyscy uczestnicy mieli pozakładane tzw. czołówki - latarki na głowie, które oświetlały drogę leśną podczas biegu. Całą trasę potraktowałem jako przemarsz Vip-a bo miałem za sobą obstawę w postaci 3- Borowców. I to się potwierdziło po dotarciu na metę, gdyż  otrzymałem od wszystkich salwę oklasków, robiono mi zdjęcia i gratulowano tempa :-)
Kochani słuchacze! ten opis pokazuje jak można przeżyć kolejną przygodę w tak dziwnych zawodach, gdzie oprócz przyjemności pokonywania trasy, pracy nad kondycją można również być tak mile i sympatycznie potraktowanym przez uczestników. Tylko trzeba chcieć być aktywnym i nie bać się wyzwań, bo jak wiecie 3 godziny wcześniej nad Miechowicami było oberwanie chmury z piorunami.
 
Pozdrawiam wszystkich słuchaczy.
Przewodniczący Zarządu BUTW, Kijkarz i Vip na trasie Świetlika :-)
Jan Cieplinski

NW Ozar4  NW Ozar3  NW Ozar2

Kliknij na zdjęciach, aby powiększyć.

 

BRS    federacja ns2    DZ forum seniora    fundacja park slaski   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   byt karta seniora


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.