Komunikaty Zarządu Samorządu Słuchaczy lub Sekretariatu Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dyrekcji CKU w sprawach dotyczących zajęć, wycieczek i innych form aktywności słuchaczy Uniwersytetu oraz ogólne informacje z życia Seniorów.


W dniu 11 grudnia (wtorek) o godz. 16.00 w restauracji "ZAKĄTEK" odbędzie się spotkanie Klubu Roman-tycznych Serc w ramach corocznych "Grudniowych kolęd".
W tym roku wspólnymi organizatorami spotkania przy kolędach będzie KRS i Restauracja "Zakątek". Wyjątkowym gościem spotkania będzie zespół "GANG MARCELA", który będzie prowadził to muzyczne spotkanie. Będziemy wspólnie śpiewać i przeżywać ten przedświąteczny czas. Będzie to wyjątkowy półtora-godzinny koncert na terenie Bytomia.
Zapraszamy całą "Brać Studencką" z naszego UTW do udziału, mamy zapewnioną pewną ilość miejsc. Postny poczęstunek (barszcz czerwony z krokietem, sałatkę śledziową, ciasto oraz kawę i herbatę) to dla ciała, a dla ducha niezapomniane wrażenia. Po spotkaniu będzie można kupić płyty z kolędami (i nie tylko) tego wspaniałego zespołu po promocyjnej cenie.
Zapisy będziemy prowadzić na spotkaniach wtorkowych w "Agorze" oraz udzielać więcej szczegółów od 13.11.2018. Cena wstępu 45zł.
Życzymy niezapomnianych wrażeń.
Lider Klubu Roman-tycznych Serc
 • Trwają zapisy na wykład edukacyjny dot. “Sytuacji osób starszych w woj. śląskim” w piątek 23 listopada o godzinie 14:00. Będzie to spotkanie z pracownikami Urzędu Statystycznego: Bożeną Bartoszek i Moniką Borcuch. 

 • W czwartek 29 listopada o godzinie 12:00 odbędzie się wykład edukacyjny “Prawo konsumenckie”, który poprowadzi pani Ewa Latacz. Zapisy w sekretariacie. Podczas zajęć z edukacji prawnej zostaną poruszane m.in. kwestie związane z reklamacjami czy zwrotami towarów zakupionych przez Internet.

  Zapisy są potrzebne aby dostosować salę do potrzeb. Mamy rezerwację auli, ale przy mniejszej grupie możemy przenieść wykłady do innej sali.

E.M-O


Zajęcia z gimnastyki prowadzone przez p. M.Tobora (pl. Sikorskiego) w dniu 15 listopada br. są odwołane.

E.M-O


 1. W dniu 24.11.br na basenie w Rudzie Śl, Chryzantem 10 odbędą się XIX Amatorskie Mistrzostwa w pływaniu. Zawodników i kibiców proszę o kontakt telefoniczny lub obecność na zbiórce w dniu 13.11.br w Agorze od 12.00-15.00.

 2. W dniu 28.11.br w hali sportowej MOSiR Radzionków odbędą się III Mistrzostwa Miast, w których BUTW będzie reprezentował miasto Bytom. Drużyna ma liczyć 10 osób do sztafety w 12 konkurencjach.  Zapraszam chętnych zawodników i kibiców. Zbiórka w dniu 13.11.br w Agorze od 12-15.00.

 3. Zapraszam wszystkich szachistów i brydżystów do udziału w X Turnieju o Puchar Dyrektora CKU, który odbędzie się w auli CKU w dniu 17.11.br. Zapisy i zgłoszenia do kolegi Jana Cieplinskiego, tel.503167034 (szachy) oraz koleżanki Ewy Tyburczyk, tel. 668 613 680 (brydż). SZCZEGÓŁY

  Są zapisy dla szachistów, którzy chcą się spotykać w poniedziałki i piątki w Relaks - Szombierki w godz. 16 - 21.00 oraz we wtorki w Agorze - Pin - Up ! w godz.12 - 15.00.

 4. W dniu 07.12.2018 jest okazja wyjazdu na Jarmark Świąteczny w Łodzi połączony z pójściem do Teatru Muzycznego na spektakl "Step by Step" (gorące rytmy, miłość i namiętność, królować będą tango, cza-cza i step Przeboje lat 60 i 70-tych oraz z amerykańskich musicali. Soliści z Teatru i goście). Spektakl godz.18.30
  - wyjazd spod Opery Śl. 8.45, 
  - zwiedzanie: ul. Piotrowska + Jarmark, Manufaktura + czas wolny, Teatr.
  - cena biletu do teatru = 60 zł (wcześniejsza wpłata w formie zaliczki) - bilety do Teatru są już zamówione

  - pozostałą kwotę 65 zł należy wpłacić do 4.12.br. - wpłaty na dyżurze w Agorze, wtorki od 12.00 - 15.00.
  CENA całej wycieczki = 125 zł/osobę w tym bilet do Teatru - przewodnik - BUS i Ubezpieczenie.

 5. Są nadal zapisy na wyjazd do Albanii w terminie 23.09 -01.10.2019r. Zaliczka =200 zł  do 11.12.br w Agorze na dyżurach.

J C


UWAGA! Ważna informacja:

odwołanie zajęć ruchowo – tanecznych, które prowadzi Anna Majer -  zajęć nie będzie w dniach 25 października, 8 listopada, 6 grudnia z przyczyn niezależnych od prowadzącego;
Udało się w Agorze zabezpieczyć salę, zajęcia będą odpracowane w dniach 6 listopada, 13 listopada, 11 grudnia we wtorki g. 16:00 – I grupa; g. 17:15 – II grupa.

E.M-O


wieliczka

Kazimierz Wojtaszek zaprasza w sobotę 15 grudnia 2018 na wycieczkę do Wieliczki połączoną z kiermaszem świątecznym w Krakowie. 
Koszt 70 zł od osoby, co obejmuje: przejazd, zwiedzanie Kopalni Soli, ubezpieczenie. 
W programie: 1) zwiedzanie Kopalni Soli - trasa turystyczna 2) czas wolny - Jarmark Świąteczny w Krakowie. 

Jest też możliwość zorganizowania obiadu, około godz.15, w cenie 14 zl.

Wyjazd spod Opery Śląskiej o godz. 7.30. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Zapisy jak zwykle, na dyżurach Zarządu w Agorze we wtorki w godz. 12 - 15.00

Z pozdrowieniami Kazimierz Wojtaszek


Mamy wycieczkę do Grecji za sobą i dlatego trzeba zrobić przygotowania do kolejnej, która odbędzie się w dniach 23.09 - 01.10.2019r pt. Bałkańskie Klimaty - Albania, Czarnogóra, Macedonia.
Cena = 1500 zł ( mamy dodatkowy nocleg po drodze w Sarajewie i po śniadaniu jego zwiedzanie) + 85 euro.
 1. Dzień - wyjazd z Bytomia, dojazd do Sarajewa + obiadokolacja + nocleg
 2. Dzień - śniadanie, zwiedzanie sarajewskie sukiennice, studnia Sebij, cerkiew prawosławna Archaniołów Michała i Gabriela, most Gawrila Principa, przyjazd do hotelu Durres - Albania, kolacja, nocleg x 6.
 3. Dzień - śniadanie, zwiedzanie Perastu i Kotoru. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
 4. Dzień - śniadanie, zwiedzanie Kruja i Tirana. Powrót do Durres na kolację i nocleg.
 5. Dzień - śniadanie, zwiedzanie Durres, kolacja i nocleg.
 6. Dzień - śniadanie, plażowanie + indywidualny czas wolny, kolacja i nocleg.
 7. Dzień - śniadanie, zwiedzanie Berat i Ochrydu. powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
 8. Dzień - śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Skopje + zwiedzanie. Wyjazd nocny do Bytomia.
 9. Dzień - przyjazd do Bytomia w godzinach popołudniowych.

Zachęcam do zapisów na dyżurach w Agorze, zaliczka = 200 zł do 18.12.br - Kto pierwszy dokona wpłaty jest na Głównej Liście, a pozostali na Rezerwowej ze względu na duże zainteresowanie.

Zaprasza Jan Cieplinski

boton mail 1

W poniedziałek 8 października na adresy poczty elektronicznej słuchaczy zostały wysłane zaproszenia do udziału w piątkowym (12.X.2018) wykładzie ks. dra hab. Arkadiusza Wuwera i spotkanie "nowych" słuchaczy z Zarządem Samorządu Słuchaczy.

Zaproszenia zostały wysłane na wszystkie adresy, którymi dysponuje sekretariat Uniwersytetu, ale jest możliwe, że e-mail z zaproszeniem nie do wszystkich dotarł. Powodem takiej sytuacji mogą być: błąd w zapisie adresu lub błąd w jego odczytaniu. 

Słuchacze, którzy podali swój adres, a pomimo to nie otrzymali e-maila z zaproszeniem na piątkowy wykład i spotkanie, proszeni są o zgłoszenie tego w sekretariacie Uniwersytetu lub wysłanie e-maila z podaniem swojego imienia i nazwiska na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Po kilkuletniej przerwie wraca na nasz Uniwersytet z wykładami dr Ireneusz Szpara; filolog i polonista, były dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i obecny Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych. 

Dr Szpara zaprasza słuchaczy, i tych "starych", którzy już wcześniej przychodzili na jego zajęcia i tych "nowych", czyli takich, którzy zapisali się na Uniwersytet w ostatnich czterech latach, na cykl trzech wykładów pod wspólnym tytułem "Soma Seks Śmiech w kulturze współczesnej"

Opłaty za udział w zajęciach (jeżeli opłata taka została ustalona) można regulować gotówką w sekretariacie Uniwersytetu lub przelewem na rachunek bankowy Samorządu Słuchaczy.

Przelew bankowy wykonywany przez Internet z rachunku słuchacza na rachunek Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu powinien zawierać następujące dane:

 1. numer rachunku odbiorcy,
 2. nazwę odbiorcy,
 3. adres odbiorcy,
 4. czego przelew dotyczy,
 5. kwotę przelewu.

ZOBACZ →  PRZYKŁADY PRAWIDŁOWEGO WYKONANIA PRZELEWU