Komunikaty Zarządu Samorządu Słuchaczy lub Sekretariatu Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dyrekcji CKU w sprawach dotyczących zajęć, wycieczek i innych form aktywności słuchaczy Uniwersytetu oraz ogólne informacje z życia Seniorów.


Zostają odwołane w tym tygodniu od 25.03.2019 - zajęcia z jogi dla wszystkich grup (mających zajęcia w BTTiR ROZBARK i sali gimnastycznej CKU).
Niestety nie możemy podać terminu wznowienia zajęć, to zależy kiedy stan zdrowia prowadzącej pozwoli.
E.M-O

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone przez p. Michała Tobora w IV LO im. W. Sikorskiego -
w  dniu 26 marca (wtorek) i 28 marca (czwartek) nie odbędą się.

E.M-O


Trwają zapisy na V Otwarte Mistrzostwa BUTW w Strzelaniu i Darcie, które odbędą się w dniu 25.04.br, godz. 16.00 - w każdy wtorek na dyżurach w Agorze (zapisy u Damiana Mzyka do 23.04.br).

Będą nagrody - 3 x Puchary dla drużyny, 9 x medale dla zwycięzców w pistolecie = 3, karabin = 3 i Dart = 3.
Ponadto dyplomy za udział, dobry poczęstunek, sportowa rywalizacja i dobra zabawa. ZAPRASZAMY !!!


Zajęcia ruchowo-taneczne w Agorze prowadzone przez panią Annę Majer w czwartki
nie będą się odbywać aż do odwołania !

22.03.2019, E.M-O


Uwaga zmiana terminu spotkania

Zapowiedzine pierwotnie na piątek 19 kwietnia spotkanie naszych seniorów, czyli słuchaczy 80+ z Zarządem Samorządu Uniwersytetu i Dyrekcją Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędzie się tydzień wcześniej tzn. w piątek 12 kwietnia o godzinie 12.00 w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śl. 10.


Trwają zapisy na "Dni Seniora" w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie w dniu 21.05.2019.
 1. Wyjazd spod Opery Śl. o godz.8.45
 2. Jest możliość zapisów na dwa autokary = 100 osób
 3. Koszt = 55zł/osobę (akredytacja = 15 zł, przewodnik + zwiedzanie siedziby + koncert zespołu Śląsk+ Miasteczko zdrowia. Obiad = 18 zł, Bus i PZU = 22 zł)
 4. Zaliczka = 35 zł (akredytacja i obiad), musimy wysłać do Organizatorów.
 5. Zapisy od wtorku 26.03. - 09.04.br w Agorze, od godz.12 - 15.00
   
  Ilość miejsc ograniczona przez organizatorów, kto pierwszy ten ma możliwość przyjechać na dwa autokary (tak było w 2018r).

JC


Lux Med Diagnostyka po raz kolejny zaprasza na badania mammograficzne. 6 kwietnia na Rynku stacjonować będzie mobilny gabinet medyczny, w którym bytomianki będą mogły bezpłatnie się zbadać. Aby wykonać bezpłatną mammografię, nie jest potrzebne skierowanie od lekarza ani zaproszenie. Trzeba jednak spełnić inne warunki. 

Na badanie mogą się zgłosić panie, które mają nie mniej niż 50 i nie więcej niż 69 lat, a ostatnią bezpłatną mammografię refundowaną przez NFZ miały wykonaną 2 lata temu. Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, pacjentki mogą przynieść na badanie klisze i wyniki poprzednich mammografii. Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy się wcześniej zarejestrować dzwoniąc pod nr tel. 58 666 24 44 lub na: http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru pesel.

cichy katKochani, pomocy dla zwierząt nigdy za wiele. Tym razem prosimy o wsparcie podopiecznych Schroniska dla zwierząt "Cichy Kąt" w Tarnowskich Górach. Znamy to Schronisko i uwierzcie WARTO POMÓC ! 

Ze względu na to, że nie każdy pokarm jest dobrze tolerowany przez psy, a w przypadku niewłaściwego pokarmu psy chorują, co powiększa dodatkowo koszta utrzymania naszych podopiecznych, zwracamy się z prośbą o karmę wymienioną na plakacie (Chappi i Pedigree)

Karmę można zostawić w sekretariacie BUTW lub CKU (pokój 041) - zbiórka trwa do końca marca. 

Z góry dziękujemy.

DK 


Logo KDPolskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu już od dwudziestu pięciu lat działa w naszym mieście wspierając w różnych etapach i sferach życia  osoby zniepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości. W placówkach Stowarzyszenia osoby te uczą się, mają zapewnioną rehabilitację i terapię zajęciową, a kilkanaście osób znalazło u nas swój dom. Łącznie pomagamy około trzystu niepełnosprawnym.

W tym roku Stowarzyszenie podjęło decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Projekt ten trwa od 01.03.2019 r. do 02.06.2019 r. i polega na zbieraniu środków na cele charytatywne – w naszym przypadku na remont i adaptację otrzymanego od gminy Bytom budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztaty te są najdłużej, bo już dwadzieścia cztery lata, działającą placówką naszego Stowarzyszenia, a ich obecny budynek jest pod opieką konserwatora zabytków, co znacząco utrudnia jego adaptację do naszych rosnących potrzeb.

 1. 14 kwietnia 2019 o godz.18 w BCK (już po remoncie) wystąpi grupa baletowa z Kijowa. Bilety dla nas w cenie 80 zł na parterze. Zapisy wraz z zaliczką na wtorkowym dyżurze tj. 5 marca w Agorze.

 2.  4 kwietnia o godz. 19 w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach spektakl "Skazany na Blusa". Bilety po 25 zł. Zapisy na dyżurze we wtorek w Agorze.

Ewa Tyburczyk