Komunikaty Zarządu Samorządu Słuchaczy lub Sekretariatu Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dyrekcji CKU w sprawach dotyczących zajęć, wycieczek i innych form aktywności słuchaczy Uniwersytetu, organizowanych przez członków Zarządu lub Liderów Grup.


18 września 2019 rozpoczęliśmu Nowy Rok Akademicki 2019/20. Na Inauguracji rozdawane były Informatory dla Słuchaczy. Osoby, które nie otrzymały Informatora w formie drukowanej, mogą zapoznać się z propozycjami działalności Uniwersytetu klikając poniżej:

INFORMATOR DLA SŁUCHACZY BYTOMSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
SEMESTR JESIENNY ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020

Zawarte w Informatorze dane będą sukcesywnie wprowadzane do odpowiednich zakładek w MENU naszej strony.


Chciałbym przeprosić wszystkich sympatyków strzelectwa sportowego za opóźnienie otwarcia strzelnicy i korzystania z niej w obiecanym terminie.  Jest to wynikiem pewnych utrudnień administracyjno - kadrowych, niezależnych od założeń naszego Uniwersytetu. Wręcz przeciwnie, dzięki głębokiemu zaangażowaniu i chęci kontynuacji działalności naszej sekcji, Dyrekcja nasza i Zarząd czyni już aktywne poczynania aby ją przywrócić. W przyszłym tygodniu zakończą się prawdopodobnie  pertraktacje z tym związane.
Z racji tego tworzymy aktualną listę słuchaczy chcących uczestniczyć w zajęciach strzeleckich.

Dlatego też proszę dotychczasowych członków sekcji o potwierdzenie dalszej kontynuacji uczestnictwa, a nowych chętnych o zgłaszanie się do mnie na dyżurach  Zarządu w Agorze lub telefonicznie pod numerem 515 452 458 do końca września. 

Pozdrawiam Damian Mzyk

Opera Śląska zaprasza w niedzielę 29 września na godzinę 18.00 na przedstawienie opery "Traviata" Giuseppe Verdiego inaugurujące 75 sezon artystyczny.

Bilety (ostatni rząd na parterze) zamówić można na dyżurze Zarządu we wtorek 17 września w CH Agora w godzinach od 12.00 do 15.00.

Ewa Tyburczyk

Kolejna wycieczka pt. Bałkańskie Klimaty - Albania, Czarnogóra, Macedonia.
 
UWAGA !
Z powodu rezerwacji hotelu w Durres został zmieniony termin wyjazdu do Albanii (23.09 - 01.10.2019r)
Nowy Termin: 22 - 30. 09.2019, wyjazd ul. Olimpijska, godz.6.30
Spotkanie organizacyjne: 10.09.br godz. 13.00 na dyżurze w Agorze !!!
 
PROGRAM:

  1. 4.09.2019 - rozpoczęcie Aerobiku w wodzie z instruktorką, panią Anastazją Pogoda. Zapraszam - cena bez zmian = 10 zł/miesiąc

  2. Zachęcam do ostatniego w okresie wakacyjnym udziału w dniu 14.09. 2019 w 11. PKO Bytomskim Półmaratonie, zarówno zawodników jak i kibiców, dla których jest osobna konkurencja: najliczniejsza grupa i najlepiej dopingująca otrzyma nagrodę w formie Bonu = 500 zł.

  3. Ogłaszamy zapisy na wycieczkę Zagłębie Złota - Głuchołazy i Zlate Hory w Czechach, 19.10.2019. Cena = 90 zł + wstępy 20 zł i 50 KC. Zaliczki = 50 zł od 03.09. na dyżurach w Agorze.

  4. Od września uruchamiamy treningi w Boule, rzutki - Dart. Chętni zgłaszać się do Liderki: Ewa Cogiel: 607 769 686

  5. poniedziałki i piątki o godz.10.00 i w środę o godz.12.00 w Szkole Sportowej nr 13 (za naszym budynkiem CKU = 200m, kierunek ul. Witczaka) planowane są spotkania Sekcji lekkoatletycznej. Zapraszamy chętnych do udziału w treningach i przygotowaniach przed zawodami, które odbędą się od września. Szczegóły będą podane po ustaleniu terminu przez Organizatora, a dokładne dane dotyczące tych spotkań udzieli kolega i Liderzy grupy - Henryk Sroka: 603032324 oraz Zygmunt Ćwiąkała: 603677502

  6. Od października bierzemy udział w Programie Nordic Walking gdzie pod okiem instruktorów będziemy się uczyć prawidłowego chodzenia i poprawiania kondycji, w dwóch punktach: Park Kachla - centrum Bytomia i Miechowicka Ostoja Leśna.
    Uwaga!!! komunikat od kiedy będą zapisy w Sekretariacie ze względu na ograniczoną ilość uczestników zostanie podana przez Dyrekcję BUTW i trzeba śledzić ogłoszenie o zapisach.

Jan Cieplinski

W każdą środę, począwszy od 4 września, słuchacze Uniwersytetu korzystać mogą z pływalni krytej OSiR przy ul. Parkowej.

Zapisy u kol. Jana Cieplinskiego, telefonicznie lub w czasie dyżuru Zarządu w Agorze lub na basenie (w środę, 4 września). Wejście na basen: pierwsza grupa - godz. 14.00, druga grupa - godz. 15.00.


Od 16 września (poniedziałek) Sekretariat rozpocznie zapisy na poszczegółne rodzaje zajęć. Zapisy potrwają dwa tygodnie i zakończą się 30 września. W celu uniknięcia kolejki i tłoku przed drzwiami Sekretariatu prosimy o wykorzystanie na zapisy wszystkich dni w podanym okresie. Pamiętajmy - we wrześniu w budynku szkolnym przy ul. Powstańców Śląskich odbywać się już będą normalne zajęcia uczniów Państowych Szkół Budownictwa.

Dokładne terminy poszczególnych zajęć będą podane natychmiast po ich ustaleniu z osobami je prowadzącymi. Przewduje się, że zajęcia rozpoczną się w pierwszym tygodniu października. 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się w środę 18 września 2019 r. o godzinie 13.00 w sali koncertowej Bytomskiego Centrum Kultury przy placu Karin Stanek 1.

Wykład inaugracyjny wygłosi dr Małgorzata Olejniczak-Nowakowska z Śląskego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.


W czasie FERII LETNICH sekretariat Uniwersytetu czynny jest
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00.

UWAGA: W dniach od 5 do 16 sierpnia sekretariat Uniwersytetu  jest nieczynny.


bule leadOd stycznia 2019 rozpoczęła działalność sekcja Bule. Bule, albo Pétanque, petanka, gra w bule, gra w kule, to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Najkrócej mówiąc, gra polega na rzucaniu stalowymi kulami (bulami), na boisku o równymi i miękkim podłożu, w kierunku małej, drewnianej kulki nazywanej świnką. Wygrywa ten, czyja kula znajdzie się najbliżej świnki. Jednocześnie może grać czterech lub trzech zawodników (zależy to od tego czy mają do dysozycji zestw z ośmioma, czy sześcioma bulami). W bule grać można wszędzie, ale najlepiej w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, gdzie, w części parku na zbiegu ulic Tarnogórskiej i Olimpijskiej, dla zainteresowanych grą przygotowane zostało specjalne boisko. Potrzebne do gry kule wypożyczyć można u kol. Cogiel (tel.: 607 769 686).


holiday
Zaczęły się wakacje. Jak zwykle spędzać je będziemy bardzo różnie. W kraju i za granicą. W górach i nad morzem. Na wczasach i na działce...

Tak jak napisałiśmy w ostatnim numerze "Trzeciego Oddechu" serdecznie zapraszamy do nadsyłania nam relacji, a najciekawsze z nich postaramy się zamieścić w numerze powakacyjnym. Zdjęcia też będą mile widziane.

Redakcja "Trzeciego Oddechu"


Ps. Materiały przyjmujemy do 9 września. Najlepiej w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ale relacje spisane na papierze też przyjmiemy

W ramach współpracy z Politechnika Śląską, Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych zaproponowaliśmy słuchaczom Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  uczestnictwo w Projekcie „Politechnika Śląska Trzeciego Wieku” obejmującym wykłady i laboratoria.

Wykłady będą odbywały się w Gliwicach natomiast zajęcia laboratoryjne w Rybniku i Zabrzu.

Dojazd na zajęcia jest zagwarantowany, bus będzie dla uczestników podstawiany w wyznaczonych terminach na parkingu przed placówką CKU, ul. Powstańców Śląskich 10. Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem.

Tematyka zajęć podana jest w opisie Projektu (kliknij).

TERMINY ZAJĘĆ: