1

Dopiero za trzy dni rozpoczęcie nowego Roku Akademickiego 2019/20, ale nasi słuchacze ciągle biorą czynny udział w imprezach, w których realizują swoje zainteresowania i jednocześnie akcentują przynależność do naszego Bytomskiego Uniwersytetu III Wieku. Przykładem jest udział w 11. Bytomskim Półmaratonie, który odbył się w dniu 14.09.2019 ze startem pod Atrium Plejada.

Udział zgłosili i zarazem startowali: Jan i Józef Hańczur w biegu na dystansie 21 km, Marian Adamus, Krzysztof Baster, Jan Cieplinski i Wiesław Rzepecki w Nordic Walking na 10,5 km, na łączną ilość startujących = 1130 zawodników. Marian Adamus wywalczył III Miejsce w NW. Pozostali zawodnicy  z naszego Uniwersytetu ukończyli swoje biegi i wprawdzie nie uplasowali się na podium, ale sam start był dużym wyzwaniem, świetną przygodą i sprawdzeniem swoich umiejętności i kondycji.

Jak zwykle mogliśmy polegać na grupie słuchaczy, którzy stworzyli Strefę Kibica, ubrani w nasze sportowe koszulki i z banerem BUTW w okolicach Pętli Miechowickiej dopingowali wszystkim uczestnikom, a z podwojoną siłą naszym startującym kolegom. Szczególne podziękowania dla Danuty Koczwary za zorganizowanie Strefy Kibica. Dziękuję biorącym udział naszym zawodnikom, kibicom oraz fotografom: Irenie Ołówka i Henrykowi Sroka za upamiętnienie tych zmagań i emocji.

Uczestnik zawodów i opiekun grupy BUTW, Jan Cieplinski

Szczegóły dotyczące wyników oraz zwycięzców w poszczególnych konkurencjach, kategoriach z podziałem na płeć i wiek oraz nagród, które przypadły wylosowanym uczestnikom, łącznie z Główną nagrodą - samochód Toyota AYGO można sprawdzić na www.bytomskipolmaraton.pl

Dużą galerię zdjęć z imprezy można zobaczyć na stronie Bytom-Nasze Miasto. Zdjęcia naszych kolegów można znaleźć w Galerii 2.