2plywWitamy wszystkich słuchaczy naszego Uniwersytetu odpoczywających na swoich wakacjach oraz tych, którzy czynnie spędzają czas w naszym Bytomiu. Okazją była kolejna impreza w  Radzionkowie na basenie, Księża Góra, gdzie w dniu 3.08.2019 odbyły się

XII Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu.

Udało się zebrać ekipę zawodników i kibiców i tym samym reprezentować nasz Bytomski UTW. Jak zwykle mamy szczęście do pogody bo słońce świeciło nie tylko podczas zawodów, ale również po zawodach, co wykorzystaliśmy na opalanie i kąpiel. 

Zdobyliśmy łącznie 8 medali w kategoriach 60+ i 70+:

I-ce: Maria Ochman, Aleksandra Wesoła, Jan Cieplinski i Erwin Hermann 
II-ce: Danuta Wandzik, Zbigniew Borkowiec 
III-ce: Danuta Koczwara i Andrzej Bugajewski 

Organizatorzy zawodów, Jacek Nowak i cała ekipa sędziowska wyróżniła i podziękowała naszej ekipie za kolejny udział oraz za promowanie sportu pływackiego w grupie wiekowej Seniorzy 60+ i 70+, tym bardziej, że byliśmy najliczniejszą grupą seniorów, tworzącą jednocześnie dobrą atmosferę sportową i dopingującą młodsze roczniki.

Dziękuję naszym koleżankom i kolegom za start w tych zawodach, naszemu fotografowi Andrzejowi Urbańczykowi za świetne zdjęcia i kibicom w osobach: Irena Urbańczyk, Bożena Golczyk-Stempor, Barbara Klupieć i Andrzej Trill za doping i wspólny pobyt w tym pięknym Ośrodku Sportowym.

Zobacz zdjęcia z imprezy w naszej Galerii 2.

Jan Cieplinski