Witam wszystkich studentów spędzających wakacje w kraju i świecie oraz tych, którzy biorą czynny udział w zdarzeniach jakie odbywają się w naszym rejonie. Przykładem jest ostatni wypad na Kanał Gliwicki gdzie uczestniczyło 50 osób z naszego Uniwersytetu. Teraz mamy za sobą kolejny wypad do miejscowości Zielona, gdzie na zaproszenie pana Grzegorza Szeremeta, reprezentującego Radzionków Cidry Lotajom, zostaliśmy w dniu 13.07.2019 zaproszeni na Rajd Nordic Walking. Wzięło udział 30 słuchaczy naszego BUTW wraz z Liderkami naszych grup trenujących chodzenie z kijkami, a więc: Janina Andrzejczak, Zofia Bęben, Irena Maziarka i Marianna Sikora.

IMG 20190715 WA0006 crop

Chociaż od rana pogoda była deszczowa i nie zachęcająca do wyjścia z domu to jednak "duch" sportowy był silniejszy i wyjechaliśmy z dworca PKP w Bytomiu do miejsca startu - Zielona. Po przybyciu połączyliśmy grupy z Bytomia, Piekar Śl. i Radzionkowa i wyruszyliśmy na 2 pętle = 4 km pod okiem instruktorów po pięknym lesie, otoczonym jeziorkami i ośrodkami wczasowymi w tym urokliwym zakątku, do którego jest zaledwie 1 godzina jazdy z Bytomia. Podczas gdy cała grupa licząca około 60 zawodników pokonywała trasę Rajdu, to organizatorzy przygotowywali ciepły posiłek, czyli zupkę i pieczone kiełbaski z ogniska oraz smaczne pączki na deser. Wysiłek po pokonaniu trasy był nagrodzony dobrym poczęstunkiem, miłą zabawą połączoną z konkursami i nagrodami za wygraną, a sympatyczny pan Grzegorz odznaczył wszystkich uczestników pamiątkowym medalem, dyplomem i upominkiem. Po tej dekoracji o godzinie 15.00 udaliśmy się do autokaru.

Podsumowując ten wypad zacznę od pogody, która kolejny raz była dla uczestników sprzyjająca, bo w ciągu dnia się poprawiła i świeciło słoneczko, co przełożyło się na sympatyczną atmosferę i dominował humor, wspomniana zabawa oraz poznawanie nowych przyjaciół z Piekar Śl. i Radzionkowa.

Dzięki temu spotkaniu nawiązaliśmy współpracę i od października weźmiemy udział w Programie Nordic Walking (szczegóły podamy po dopracowaniu Programu, na naszej stronie Internetowej).

Zobacz zdjęcia z Rajdu w naszej galerii 2.

Pozdrawiam Jan Cieplinski