19zab17 maja 2019 to data oficjalnego zakończenia Roku na naszym BUTW,  ale liczna, bo 80-osobowa grupa naszych słuchaczy 31 maja 2019 bawiła się w Restauracji Biesiadnik na zabawie pt. Hawajskie wakacje, kończąc w ten mniej oficjalny sposób Rok Akademicki 2018/19.

Już na wejściu pilot wycieczki Jan Cieplinski wraz z koleżanką Danutą Koczwarą wręczali przepustkę do "wehikułu czasu" w postaci kwiatów hawajskich, które zawisły na szyji każdego uczestnika. Po smacznym, ciepłym posiłku wspomniany pilot wraz z pomysłodawczynią tej imprezy, Teresą Przybyła przywitał oficjalnie wszystkich uczestników i zaproszonych gości czyli Dyrektora CKU Ryszarda Kłaka i towarzyszącą mu Panią Annę Mróz okrzykiem Aloha, na który wszyscy odpowiedzieli. Bowiem Aloha to hawajskie powitanie oraz mające drugie znaczenie: współistnienie w miłości. Stało się one kluczem dla całej imprezy, gdyż nie było żadnych zgrzytów i nieporozumień ze względu na to drugie znaczenie.

Do tego muzyka serwowana przez pana Adama i jej rytmy rozpalały serca i nogi wszystkich turystów BUTW na hawajskiej "Wyspie", a ponadto mając w zasięgu ręki hawajskie drinki nie trzeba było zachęcać uczestników do wspólnej zabawy. Po każdych pląsach szukano ochłody w cieniu "palm" i zimnych trunków co można zobaczyć na dołączonych zdjęciach, których autorem jest kolega Andrzej Urbańczyk.

Dzięki przychylności i sympatycznej obsłudze gospodarzy Biesiadnika mogliśmy się bawić godzinę dłużej i zabawa trwała aż do 22.00 godziny. W tej miłej i sympatycznej atmosferze jaka panowała na naszym wspólnym turnusie zdążyliśmy wybrać Króla i Królową zabawy, a zostali nimi Bogusław Zagała i Zofia Golder, którzy potwierdzili ten fakt hawajskimi drinkami. Jako pilot szalonej, wyimaginowanej wycieczki w piękne Hawajskie klimaty potwierdzam, że cała ekipa uczestników szybko i pięknie podpięła się pod ten pomysł i stworzyliśmy wspaniałą atmosferę i udaną zabawę. Dziękuję za miły pobyt, szaloną zabawę i wspólne tańce przy rytmicznych, melodyjnych utworach tanecznych.

Do zobaczenia na Inauguracji kolejnego roku na BUTW we wrześniu. Kolejny rok akademicki pozwoli na wymyślenie następnej, szalonej zabawy w maju 2020 roku.

Zobacz zdjęcia z zabawy w naszej Galerii 2.

Jan Cieplinski