22 senZaraz po naszych V Mistrzostwach Strzeleckich ruszyła ekipa BUTW w składzie: Andrzej Cogiel, Ewa Cogiel, Antoni Kandzia, Andrzej Ołówka, Irena Ołówka, Joanna Matonia, Damian Mzyk, Helena Neuman, Henryk Neuman, Andrzej Prończuk, Henryk Sroka i Roman Wildanger na VI Piekarskie Senioralia, które rozpoczęły się 26 kwietnia 2019 o godz. 10.00.

Można było by potraktować nasz turniej strzelecki jako "ostry trening", w którym zostaliśmy pokonani przez UTW z Piekar Śl. różnicą 2 punktów gdyby nie fakt, iż zostaliśmy z tą samą różnicą punktową pokonani przez ten sam UTW z Piekar Śl. na ich Senioraliach. Czysty pech czy też tak wyrównany poziom umiejętności strzeleckich tych zespołów? A może więcej treningu! Dość na tym, zdobyliśmy II i III  Miejsce w Strzelaniu Sportowym, a więc Srebrny i Brązowy Puchar.

 Poszczególne konkurencje:

Strzelanie zespołowe dwie ekipy w składzie: Andrzej Ołówka, Damian Mzyk i Roman Wildanger oraz Andrzej i Ewa Cogielowie i Henryk Sroka (II i III miejsce)
Konkurencje indywidualne:
Strzelectwo mężczyzn: Henryk Sroka, II miejsce
DART kobiet: Ewa Cogiel, I miejsce

DART mężczyzn: Roman Wildanger,  I miejsce

Po blisko sześciu godzinach zmagań przy pięknej słonecznej pogodzie i wesołej sportowej atmosferze z pucharami, medalami i dyplomami wróciliśmy do Bytomia.

Ze swej strony chciałbym wszystkim naszym uczestnikom podziękować za zapał i sportowe zachowanie oraz towarzyszący nam humor mimo nie zawsze rewelacyjnych wyników, jak też miłą atmosferę i koleżeństwo na tych Senioraliach.

Zobacz zdjęcia w naszej Galerii 2 pobrane ze strony MOSiR Piekary Śląskie oraz zdjęcia udostępnione przez Ewę Jolantę Neuman.

Damian Mzyk