P1050645W dniu 12.04.2019 w sali nr 31 odbyło się spotkanie Zarządu BUTW i Dyrekcji CKU ze słuchaczami z rocznika 80+. Po przywitaniu 23 przybyłych koleżanek i kolegów przez Ryszarda Kłaka i Elżbietę Morgon-Ochman oraz Jana Cieplinskiego i Ewę Tyburczyk, wręczono wszystkim Podziękowanie i życzenia o treści:

"Ach To Życie, bogatsze o 80 lat gdy zacierają się dni, zawirowały wspomnienia. Niech ta dostojna elegancja miesza się jeszcze z zalotnością i z muzyką jaką zagrały Życia Nuty. Ta muzyka niech unosi lekko niczym jesienne  liście na wietrze i oby jeszcze Ten taniec zapierał dech w piersiach. 
Chociaż nostalgicznie nieraz przemknęła goryczą muśnięta myśl, to póty i radość i ta gorycz życia w sercach gości Cieszmy się Sobą.

Więc życzymy Ci dostojna Jubilatko (Jubilacie) z okazji 80 tych urodzin by Dzban Życia napełniał się radością, dobrą i mądrą myślą, westchnieniem miłości i przyjaźni jaką niosą otaczający Cię ludzie: "wszak … nie więcej rzeczy zmieści się w roku niż w jednej minucie tylko dlatego, że są rokiem i minutą, nie jest ważny rozmiar wazonu, ale to, co każdy z nas może weń włożyć, nawet jeśli będzie miał się przelać i zniszczyć" (Jose Saramago).

Z okazji urodzin najlepsze życzenia. Dużo zdrowia. Niech miłość i szczęście przesłonią trudy dnia codziennego, by spełniały się marzenia, by krok za krokiem szła radość i życzliwość ludzi".

Treść i autorstwo tych pięknych myśli, to dzieło koleżanki Bożeny Noga.

Następnie była wzajemna dyskusja, żartobliwe historyjki i miła atmosfera przy smacznym ciastku i wybornej kawie. Spotkanie mogło trwać dłużej w tej sympatycznej aurze ale nieubłagany czas ponaglał do pójścia na wykład, który również odbywał się w tym dniu, i dlatego wszyscy udaliśmy się do auli, aby posłuchać rozważań na temat "Kariera narracji. Nie tylko o literaturze....", które poprowadził dr Ireneusz Szpara.

Jako uczestnik tego spotkania mogę podzielić się uwagą, że większa część przybyłych jubilatów nadal jest aktywna w naszej studenckiej "rodzinie", czynnie biorą udział w zajęciach fakultatywnych, chodzą na basen, strzelnicę oraz bawią się na naszych zabawach i jeżdżą na wycieczki. Niech hart życia i zdrowie pozwolą Im i nam na kolejne spotkanie za 10 lat!!!

Pozdrawiam oraz życzę dobrych, radosnych relacji w gronie rodziny i przyjaciół z okazji Świąt Wielkanocnych
Jan Cieplinski

Zobacz zdjęcia ze spotkania w naszej Galerii 2.