P1050692Bytom, jako jedno z trzech miast w Polsce weźmie udział w projekcie "Halo Aktywni 60+". W ramach projektu uruchomiona zostanie w naszym mieście telefoniczna centrala (tzw. Call center), w której dyżurować będą osoby przygotowane do udzielania porad seniorom. Zakres porad dość będzie rozległy - od namiarów na różne instytucje, przez informacje na temat wydarzeń w mieście, po rozmowy o problemach życiowych.

O zasadach funkcjonowania Call center dla seniorów było można się dowiedzieć w piątek 12 kwietnia 2019 na spotkaniu z osobami wdrażającymi projekt w Bytomiu. Spotkanie odbyło się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, przed wykładem otwartym dr Ireneusza Szpary.

Wykład dr Ireneusza Szpary na temat "Kariera narracji. Nie tylko o literaturze...", niezwykle ciekawy, jak wszystkie podobne zajęcia prowadzone przez dr nauk humanistycznych, dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych i Elektronicznych, przyciągnął i tym razem dużą grupę słuchaczy i dał pole do wielu ciekawych przemyśleń.

Zobacz zdjęcia z wykładu w naszej Galerii 2.

HT