kilometrydobra sp1Nasz Uniwersytet uczestniczy w akcji KILOMETRY DOBRA prowadzonej w Bytomiu przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu.
Stowarzyszenie już od dwudziestu pięciu lat działa w naszym mieście wspierając w różnych etapach i sferach życia  osoby z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości. W tym roku Stowarzyszenie podjęło decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Projekt ten trwa od 01.03.2019 do 02.06.2019 i polega na zbieraniu środków na cele charytatywne. 
W ramach akcji prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, które wykorzystane będą na remont budynku Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Bytomiu-Szombierkach przy ul. Małachowskiego 36. Zbiórka prowadzona była w czasie dwóch wydarzeń na naszym Uniwersytecie: 5 marca na Balu Karnawałowym "Sylwester na Bis - przeżyjmy to jeszcze raz" oraz 15 marca w czasie wykładu prof. Joachima Dieca.

Serdecznie dziękujemy również wolontariuszkom: Alinie Kwoka i Marii Laczy, które w dniu 21 marca prowadziły zbiórkę funduszy na rzecz Stowarzyszenia w Szkole Podstawowej nr 45. Zebrały 637 zł.

Łącznie do dwóch skarbon zebrano 1391 zł. Przeczytaj komunikat o naszej akcji "Kilometry Dobra".

ET&RK