img 7548W dniach 25-26.02.2019 odbyła się VI Zimowa Senioriada na Podhalu w Rabce Zdrój, w której udział wzięli nasi słuchacze i zarazem narciarze w osobach: Maria i JacekOchman - slalom gigant w kategorii 50+, Krystyna Benska i Wiesław Rzepecki w kat.60+, Marianna Czajerek i Zygmunt Ćwiąkała w kat.70+ oraz Jan Cieplinski w biegu narciarskim (sprint na 120m) w kat.60+ i Jerzy Borkowiec w konkurencji - zjazd na dętkach. Konkurencje odbyły się na stoku "U Żura" i na stadionie KS "Wierchy", ale otwarcie dla 36 ekip z UTW, w których była ekipa z Austrii i 3-ekipy z Łucka - Ukraina, w Muszli Koncertowej usytuowanej w Parku Zdrojowym. Była defilada drużyn i zapalenie znicza. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Organizatorów wszystkie ekipy udały się na miejsca startów w poszczególnych konkurencjach. Po zakończonych zawodach ponownie w Amfiteatrze spotkali się uczestnicy aby usłyszeć wyniki i odebrać indywidualne i zespołowe nagrody. Zwyciężyła drużyna z UTW Gliwice, UTW Rzeszów na II-cu i UTW Kęty na III-cu, natomiast nasza ekipa - 8 osobowa, zdobyła łącznie 225 pkt. (w roku 2018 tylko 90 pkt.) co dało nam XVIII-ce.

Aby być w czołówce najlepszych to jednak należy wystartować we wszystkich 8-iu konkurencjach, o czym pomyślimy i przygotujemy się na kolejną edycję w roku 2020.

Jednak możemy się pochwalić zdobytymi trzema medalami i bardzo dobrymi miejscami tuż za podium dzięki czemu uzyskaliśmy taką punktację startując tylko w 3-konkurencjach. Medalistami byli :

Wiesław Rzepecki  = I-ce w slalomie

Jan Cieplinski = II-ce w biegu narciarskim

Zygmunt Ćwiąkała = III-ce w slalomie.

Sumując wrażenia z kolejnych wyzwań sportowych, w których biorą udział nasi słuchacze, można powiedzieć że energia jaka drzemie w nas Seniorach jest ogromna i nie ma znaczenia pora roku. Już w dniu 03.03.2019 kolejni zawodnicy BUTW będą rywalizować w IV edycji Sztafety pływackiej "Seniorzy i młodzież - 10 km w wodzie" (zapraszamy kibiców od godz.10.00 na basenie Parkowa 1).

Dziękuję całej ekipie koleżanek i kolegów biorących udział w odbytych zawodach w Rabce Zdrój za sportową walkę i sympatyczną atmosferę, jaka nam towarzyszyła w tych dniach, wśród 499 uczestników.

Do zobaczenia w VII edycji i zachęcam naszych słuchaczy do zgłoszenia się na dyżurach w udziale tejże Senioradzie już w 2020 roku.

Zobacz zdjęcia z imprezy oraz przeczytaj relację z zawodów na stronie Gminy Rabka Zdrój. Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej Galerii 2.

Uczestnik i zawodnik wspaniałej zimowej walki sportowej w pięknych okolicach Rabki Zdrój
Jan Cieplinski