W dniu 7.12.2018 spod Opery Śląskiej, wyjechała autokarem liczna grupa słuchaczy naszego Uniwersytetu na zwiedzanie Łodzi nie zrażając się brzydką pogodą jaka panowała w tym dniu. Pod opieką pilota wycieczki, pana Rafała Mirowskiego, zwiedziliśmy piękne zakątki odnowionej Łodzi, o której dowiedzieliśmy się wiele ciekawych historii.

8Byliśmy w Księżym Młynie, który zachwycił nas swoim pięknem i przepychem, następnym etapem był spacer słynną ulicą Piotrowską w szacie świątecznej, którą dotarliśmy na teren obiektu Manufaktura. Kto miał okazję zobaczyć ten obiekt to rozumie dlaczego mieliśmy tam czas do swojej dyspozycji. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie i dlatego dwie godziny tak szybko minęły. Po wyznaczonej zbiórce wraz z pilotem pojechaliśmy do Teatru Muzycznego na spektakl "Step by Step", w formie musicalu, który wprowadził nas poprzez przeboje lat 60-tych zarówno polskich jak i amerykańskich, w czasy naszych młodzieńczych szaleństw i wspomnień. Tak minęły kolejne dwie godziny miłego relaksu, podczas których podziwialiśmy umiejętności muzyczne i taneczne młodego, zdolnego zespołu artystycznego tegoż teatru.

Chociaż pogoda, o której wspomniałem była zaledwie na "3-kę", to atrakcje jakie dała nam Łódź były na 5+, ponadto miła atmosfera, którą jak zwykle stworzyli nasi uczestnicy wycieczki, miły pan Rafał ze swoją wiedzą i cierpliwością oraz kierowca pan Janusz dbający o naszą wygodę i bezpieczną jazdę.

Jako współorganizator wycieczki dziękuję wszystkim za wspólne, miłe spędzenie czasu na naszym Jarmarku świątecznym gdzie mogliśmy podziwiać otaczający nas piękny wystrój Łodzi.

Zobacz zdjęcia z wycieczki w naszej Galerii 2.

Jan Cieplinski