2 cropListopad to miesiąc, w którym najchętniej przebywało by się w przytulnym, ciepłym mieszkanku, ale nie dotyczy to słuchaczy naszego Uniwersytetu, gdyż w dniu 28.11.2018 wzięli udział w III Olimpiadzie Sportowej Seniorów, która odbyła się na Hali sportowej w Radzionkowie. Zgłosiło się 9 ekip: z Bytomia, Michałkowic, Ożarowic, Piekar Śl., Psar, Radzionkowa, Świerklańca, Tarnowskich G. i Wojkowic. Zawody polegały na udziale sztafet 10-osobowych tychże ekip w pokonywaniu różnych wyczynów sportowych w 11 dyscyplinach, jak: wrzucanie piłki do kosza, rzut kółkiem na palik, wbijanie gwoździa, biegi na czas z piłką, przebijanie balonów z zasłoniętymi oczami itd.
Zwyciężyli seniorzy z Wojkowic, za nimi Piekary Śl. i trzecie miejsce dla Tarnowskich G. Nasza ekipa w składzie: Barbara Bej, Elżbieta Chwolik, Jan Cieplinski, Weronika Drewniak, Danuta Koczwara, Damian Mzyk, Irena Ołówka, Urszula Przybyłek, Henryk Sroka, Krzysztof Tomaszewski i Józefa Wachulska po zaciętej, sportowej walce, gdzie trzeba było połączyć umiejętności techniczne z szybkością zdobyła IV-ce, tuż za podium.

"Ból" po utraconym podium rekompensowała dobra organizacja, świetna zabawa i sportowa atmosfera. Dowodem tej argumentacji są świetne zdjęcia koleżanki Jolanty Gawlik, na których widać radosną i dobrze zorganizowaną imprezę, na której bawiło się ponad 100 osób, łącznie z kibicami. Mieliśmy świetne wsparcie, bo byli z nami nasi kibice i sympatycy:  Maria Ferfecka, Zofia Golder, Emilia Sroka i Andrzej Tarasiński.

Jako uczestnik dziękuję naszemu kapitanowi drużyny, Heniowi Sroka za mobilizację i doping do walki przed każdą rundą i całej ekipie za sportową i niełatwą walkę w tak różnych dyscyplinach.

Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej galerii 2. Zobacz też zdjęcia na stronie MOSiR Radzionków
Jan Cieplinski