P101028824 listopada 2018 silna ekipa słuchaczy naszego Uniwersytetu wzięła udział w XIX Amatorskich Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu, gdzie na krytym basenie przy ul. Chryzantem zagościła wspaniała atmosfera i zdrowa, sportowa rywalizacja. Zawody te zostały już tradycyjnie podzielone na amatorskie i otwarte. Zawody amatorskie podzielono na odpowiednie kategorie wiekowe. Z wynikami można zapoznać się na stronie MOSiR Ruda Śląska. Zdjęcia są dostępne na stronie miejskiej Rudy Śląskiej.

Zdobyliśmy łącznie 12 medali w swoich kategoriach wiekowych, co w przełożeniu na młodzieżowy slang, powiemy że "rozbiliśmy bank". Kolejny raz potwierdziło się, że frekwencję na zawodach stworzyła młodzież szkolna i ta z wiekiem 60+.

Na wspomniane wyniki przyczynili się nasi zawodnicy z sekcji pływackiej:

I-ce:  Ochman Maria          = 50m klasyk, kategoria 50+
         Ogaza    Maria          =    -/-                             60+
         Świerzy  Irena           = 50m dowolny               60+
         Cieplinski Jan            =    -/-                             60+
         Borkowski Zbigniew = 50m grzbietowy           60+
         Wandzik   Danuta     =    -/-                             60+
II-ce: Mościńska Teresa     =    -/-
         Drewniak  Weronika = 50m dowolny
         Jonkowska Urszula   = 50m klasyk
         Bugajewski Andrzej  =    -/-
III-ce: Ochman  Jacek        =     -/-
          Wesoła Aleksandra =     -/-

Miejsce IV zdobył Hermann Erwin = 50m dowolny i V dla Ćwiąkały Zygmunt = 50m w klasyku. Oboje byli tuż za podium lecz duże podziękowanie za sportową walkę tym bardziej, że powinni startować w kategorii 70+, a którą nie uwzględnili w Regulaminie organizatorzy.

Była z nami wierna fanka, pani Jadwiga Ćwiąkała, która dopingowała nie tylko swemu mężowi ale również całej ekipie. Jak zwykle nasza drużyna pokazała, że na naszym Uniwersytecie są studenci, którzy są "zakręceni" i chętnie realizują swoje upodobania. Brawa i podziękowania dla nich !!!

Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej Galerii 2, przysłane przez Danutę Wandzik. Autorem zdjęcia w artykule jest Kazimierz Wojtaszek.

Zakręcony uczestnik - Jan Cieplinski.