2 brydzW sobotę, 10.11.2018, odbył się jubileuszowy V Turniej Brydża Sportowego SZLEMOWISKO zorganizowany w Lublińcu przez tamtejszy Uniwersytet Trzeciego Wieku w sali Zespołu Pieśni i Tańca "Halka" przy ul. Pawła Stalmacha w Lublińcu.

Wystartowało 36 zawodników ze Śląska. Zwyciężyła para reprezentująca UTW w Oleśnie Janina Czaja-Kozioł i Jolanta Hemlich, drugie miejsce zajęła para z UTW w Lublińcu Jan Demarczyk i Ryszard Dłubała. Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej wywalczyły drużyny z UTW Lubliniec.
Nasz Uniwersytet reprezentowała para Halina i Piotr Tarnawieccy, którzy zajęli 3 miejsce.

"Szlemowisko" weszło na stałe do śląskiego kalendarza brydżowego. Miła atmosfera i świetna organizacja sprawiły, że na na ten Turniej chętnie przyjeżdżają gracze z całego Śląska.