Aktualności

tytul2
Publiczna placówka kształcenia i aktywizacji seniorów

szkl1 cropW dniu 03.09.22 w Szklarskiej Porębie odbyły się pierwsze INWA Nordic Walking World Championships, w których udział wzięli Maria Mrowiec w kat. K75 na 5 km, Wiesław Rzepecki - kat. M65 i Jan Cieplinski M70 na dystansie 10 km.

Zawody odbyły się pod wyciągiem narciarskim na Szrenicę aby turyści mogli obserwować to ciekawe widowisko, ale tym samym trasa była piekielnie trudna gdyż 3 km prowadziła stromo pod górę i 2 km w dół. Następnie trzeba było powtórzyć tę pętlę i wtedy poczuliśmy jak zaczyna łapać nas kryzys fizyczny. Ale duch sportowy nie pozwolił na poddanie  się i cała nasza trójka doszła do mety. Ostatecznie na podium dostała się Marysia zdobywając w swej kategorii III-ce i została pierwszą medalistką Świata na naszym Uniwersytecie. Brawo !!!

Ja z Wiesiem uplasowałem się na VIII-cu i na XII-cu, ale pokonanie tej trasy i start był dla nas najlepszą przygodą życia. Startowaliśmy na pierwszych zawodach tej rangi wśród reprezentacji  narodowych 16 krajów: Chorwacja, Estonia, Francja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemiec, Republika Czeska, RPA, Słowacja, USA, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy. Nasza reprezentacja we wszystkich kategoriach zdobyła I-ce i tylko na niektórych pozycjach II i III uplasowali się zawodnicy z Litwy, Łotwy, Czech i Hiszpanii. Piękna pogoda, urokliwa Szklarska Poręba, ciekawa i trudna trasa oraz super atmosfera sportowa z medalami na pamiątkę, koszulką i różnymi gadżetami to wspomnienia przeżytej przygody.

Jan Cieplinski

Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej Aktualnej Galerii

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2

bytom pl    mdk1    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku   -   Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 25 08 w. 101     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.