Aktualności

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku (BUTW) działa w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. Uniwersytet rozpoczął działalność w październiku 2006 roku. Prowadzimy dla Seniorów Bytomia szeroką działalność edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną - wykłady, lektoraty, kursy komputerowe, sport i rekreacja, koła zainteresowań, działalność artystyczna, wolontariat, zabawy, wycieczki... W ostatnich kilku latach liczba słuchaczy uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu wynosi rocznie przeciętnie od 600 do ponad 700 osób. 

Zapraszamy serdecznie do naszej społeczności.

cku3 horz

  

Otwórz Panel

tytul

images/slajdy/budynek_OK2.png

koncert UK
Zespół "60-tka" na gościnnym występie w spektaklu teatralnym w MCK w Rudzie Śląskiej

Dnia 7 marca 2022 roku Studio Piosenki 60-tka zostało zaproszone do udziału w spektaklu teatralnym "Życie od nowa" w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Ciepły, pełen wzruszeń i dobrej muzyki spektakl w wykonaniu grup twórczych seniorów i młodzieży działających w MCK, nie tylko połączył pokolenia, ale także przywrócił wiarę w to, że w każdej chwili można dokonać w swoim życiu istotnych zmian i zacząć je… od nowa.

Wokaliści 60-tki w składzie: Jadwiga i Zygmunt Ćwiąkała, Ewa Neuman, Tadeusz Brydacki oraz Bożena i Tadeusz Związek wystąpili w finale spektaklu prezentując wiązankę popularnych przebojów. Zadaniem 60-tki było włączyć wszystkich wykonawców, biorących udział w przedstawieniu do wspólnego śpiewania, czym rozbawili nie tylko artystów, ale i licznie zgromadzoną publiczność. Dziękujemy za zaproszenie pani Annie Roszczyk, która jest autorką i reżyserem spektaklu "Życie od nowa".

koncert UK 2

Zdjęcia wykonał Henryk Neuman

BZ

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.