Aktualności

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku (BUTW) działa w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. Uniwersytet rozpoczął działalność w październiku 2006 roku. Prowadzimy dla Seniorów Bytomia szeroką działalność edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną - wykłady, lektoraty, kursy komputerowe, sport i rekreacja, koła zainteresowań, działalność artystyczna, wolontariat, zabawy, wycieczki... W ostatnich kilku latach liczba słuchaczy uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu wynosi rocznie przeciętnie od 600 do ponad 700 osób. 

Zapraszamy serdecznie do naszej społeczności.

cku3 horz

  

Otwórz Panel

tytul

images/slajdy/budynek_OK2.png
19Po długiej przerwie covidowej mogliśmy kontynuować obchody Dnia Kobiet na naszym Uniwersytecie.
Cel każdego takiego spotkania to okazja do złożenia życzeń naszym koleżankom oraz prezentacji naszych zespołów artystycznych, które z tej okazji przedstawiają swoje premierowe utwory. Dlatego w dniu 08.03.2022 spotkaliśmy się kolejny raz w auli CKU przy dużej frekwencji słuchaczy, w ilości 150 osób. Rozpoczęliśmy wraz z panem Dyrektorem Ryszardem Kłakiem od złożenia życzeń wszystkim paniom na sali z okazji ich święta.
Następnie wręczyliśmy naszym aktywnym liderkom podziękowania za ich wkład i pracę dla naszej społeczności studenckiej. Wyróżnione osoby to Gabriela Heuchert, Zofia Kowalik, Alina Kwoka, Ewa Cogiel, Irena Maziarka i Ewa Wysocka-Panek. Później na scenie zaprezentował się chór "Wrzosy Jesieni", który pod batutą i przy akompaniamencie pani Moniki Woleńskiej wyśpiewał serię nowych utworów za co otrzymał moc oklasków od zgromadzonych słuchaczy i tym samym zachętę do bisowania. Kolejna prezentacja piosenek z lat 60 i 70-tych została przedstawiona przez zespół Studio Piosenki "60-ka" pod kierownictwem Bożeny Związek, na które słuchacze zareagowali spontanicznie i żywiołowo, bo były to utwory z naszych młodzieńczych lat. Zapewne spotkamy się już niedługo, za rok, na kolejnym  spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, bowiem czas tak szybko biegnie, czego życzę wszystkim naszym słuchaczom.
Ważnym wydarzeniem w tym dniu było zaproszenie przez Samorząd naszych najstarszych słuchaczy na wspólne spotkanie przy kawie i ciastku, aby wspólnie się lepiej poznać, dowiedzieć się o ich zamiarach, spostrzeżeniach i pomysłach jak wprowadzić nowe sposoby działania na naszym Uniwersytecie. Ustaliliśmy, że zrobimy wyjazdowe spotkanie na co najmniej dwa autokary do jakiegoś wyznaczonego miejsca, aby wspólnie spędzić cały dzień w formie zabawy i ogniska, co pozwoli na lepszą integrację naszych studentów. Chcę zaznaczyć, że studiuje na naszym Uniwersytecie 46 osób w wieku 80+ a na spotkaniu było 26 słuchaczy. Po mile spędzonym czasie poszliśmy do auli na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które wcześniej opisałem.
Uczestnik, kolega i przedstawiciel Samorządu słuchaczy
Jan Cieplinski
Zobacz zdjęcia z obu uroczystości w naszej Aktualnej Galerii.
ADMIN

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.