Aktualności

tytul

images/slajdy/budynek_OK2.png

Witam Słuchaczy naszego Uniwersytetu.

Mamy już trzeci semestr naszego roku akademickiego, który został zawieszony z powodu pandemii wirusa Covid-19. Okres ten to czas na kontakt w formie online lub bezpośrednio przy zawieszonym na krótko lockdownie, co pozwoliło np. na korzystanie z basenu. Jest to okres, w którym nie mieliśmy okazji do aktywnego działania jakie zapewniał nam nasz Uniwersytet oraz do naszych wspólnych spotkań, rozmów, zabaw i wycieczek. Jako seniorzy z dużym doświadczeniem życiowym wiemy, że po trudnych czasach zawsze przychodzi nadzieja na lepsze i my również zaczniemy nowe "życie" od inauguracji Roku 2021/22.

Pozwolę w swoim imieniu i całego Zarządu przekazać Wam nasze pozdrowienia, wsparcie psychiczne i życzenia przetrwania tego okresu w dobrym zdrowiu. Zachęcamy w maju do zapisów na kolejny rok Akademicki, szczegóły i forma zapisów zostanie podana po świętach na naszej stronie internetowej.

Jest liczna grupa słuchaczy, która nadal jest aktywna i włącza się czynnie przy każdej okazji jaka się pojawia podczas zawieszonego lockdownu. 
  1. Grupy Nordic Walking spotykają się na cotygodniowych, wspólnych spacerach. Jedna grupa w Miechowicach wraz z liderką Ireną Maziarką, drugą prowadzi Gabrysia Andrzejczak w Parku Kachla w centrum Bytomia. Dużo ruchu na świeżym powietrzu poprawia kondycję naszych Seniorów.
  2. UTW Rabka Zdrój zorganizowała VIII Olimpiadę Zimową w formie online, nasz udział został opisany w artykule VIII OLIMPIADA ZIMOWA
  3. Zajęcia na basenie: KILOMETRY W WODZIE I AEROBIK NA BASENIE, również opisany w artykule poniżej
  4. Kolejne wydarzenia to opisane w poprzednich artykułach:  szkolenie w ramach programu RADIO SoVo w dniu 05.03.2021 oraz spotkanie z przedstawicielami policji z Bytomia w dniu 09.03.2021, opisane w artykule NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Opisując te wydarzenia mieliśmy na celu pokazać, że można czas pandemii spędzać i realizować wg własnych potrzeb z zachowaniem bezpieczeństwa przeciw covidowego. Wiem, że wrócimy na normalny tryb działania i wtedy już wszyscy nasi słuchacze rozpoczną aktywne działanie na naszym Uniwersytecie.

Zwracam się osobno do koleżanek i kolegów rocznika 80+, z którymi mieliśmy się spotkać w 2020 r i tak samo 2021 r, a które się nie odbyły z powodu zawieszenia naszej działalności. Pamiętamy o WAS, wykorzystamy najbliższy czas, kiedy tylko będziemy mogli się spotkać i życzymy dużo zdrowia, a jeśli macie jakieś potrzeby to dzwońcie: do Sekretariatu Uniwersytetu (tel. 32 281 11 38 , w godz. 8.00 - 15.00) lub bezpośrednio do mnie (Jan Cieplinski, tel. 503 167 034)

Pozdrawiamy wszystkich słuchaczy Bytomskiego UTW

Zarząd Samorządu Słuchaczy BUTW w składzie : 
Stenia Borkowska, Damian Mzyk, Jan Pytel, Kazimierz Wojtaszek i Jan Cieplinski
20.03.2021

BRS    federacja ns2    DZ forum seniora    fundacja park slaski   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   byt karta seniora


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.