Aktualności

tytul

images/slajdy/budynek_OK2.png

Szanowne Słuchaczki i Szanowni Słuchacze Uniwersytetu,

w związku z ciągle pogarszającą się sytuacją epidemiczną, czego wymiernym świadectwem jest lawinowo rosnąca liczba chorych na COVID-19 i liczba osób umierających na tę chorobę lub na choroby współistniejące, podjąłem dzisiaj decyzję o czasowym zawieszeniu wszystkich zajęć.

Decyzję tę podjąłem po głębokim namyśle, ponieważ rozpoczęliśmy działalność naszego Uniwersytetu, w nowym roku akademickim, zaledwie dwa tygodnie temu i to, po trwającej od marca, kilkumiesięcznej przerwie. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że jest to obarczone dużym ryzykiem, ale mieliśmy na uwadze docierające do nas Wasze oczekiwania, aby znowu móc spotkać się w grupie na lektoracie, na basenie, w pracowni komputerowej, na zajęciach jogi, na próbie chóru lub na wykładzie. Chcieliśmy Wam to umożliwić. Niestety rozwój sytuacji i wprowadzone na terenie całego kraju kolejne ograniczenia mające na celu zapobiegnięcie zakażeniu się koronawirusem SARS-CoV-2, na które jesteśmy, z racji wieku, szczególnie narażeni, wymusił na mnie podjęcie decyzji o zawieszeniu zajęć. Napisałem jesteśmy, bo ja, tak jak Wy, też się w tej grupie mieszczę. To, że nie tylko ja bałem się i boję koronawirusa, świadczyła także dosyć duża absencja na zajęciach. Część z osób, które wcześniej zapisały się na zajęcia, rezygnowały z udziału w nich, nie chcąc kusić losu.

Mam nadzieję, że kolejne zawieszenie zajęć nie potrwa tak długo jak to poprzednie i że jeszcze w tym roku będę mógł ogłosić, że Uniwersytet znowu wznawia działalność. Ale nie mogę Wam tego obiecać. Obiecuję jedynie, że stanie się to, najszybciej jak tylko będzie możliwe.

Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam
Ryszard Kłak
Dyrektor
Centrum Kształcenia Ustawicznego

Bytom, 16 października 2020 r.

BRS    federacja ns2    DZ forum seniora    fundacja park slaski   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   byt karta seniora


bytom pl    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    mdk1


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku,    Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 11 38 lub 32 281 60 76 w. 46     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.