Aktualności

tytul2
Publiczna placówka kształcenia i aktywizacji seniorów

images/slajdy/MDK1_um1a.jpg

kaplica 125 maja 2024 słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyjechali do Krakowa, aby wziąć udział w wystawie "Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo". 

Największy skarb Watykanu, miejsce papieskiego konklawe, drugi najczęściej odwiedzany obiekt muzealny na świecie. Dzięki multimedialnej wystawie „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” mogliśmy zapoznać się z tym ponadczasowym dziełem w Polsce.

Zapierające dech w piersiach, słynne freski wykonane ręką Michała Anioła uważane są za jedno z najważniejszych dzieł w historii ludzkości - po raz pierwszy można było zobaczyć z bliska, poza Watykanem.

Wystawa to multisensoryczne doświadczenie, które pozwoliło nam na zapoznanie się z historią obiektu, a także z innymi dziełami Michała Anioła.W trzech salach pokazane zostały detale w środku kaplicy, a dzięki najnowocześniejszym technologiom, przeniesliśmy się do jej wnętrza. Projekt ten jest dotychczas najbardziej zaawansowaną technologicznie ekspozycją, mającą odwzorować prawdziwy budynek. Całość zajmuje powierzchnię ponad 1600 m². Obrazy były wyświetlane nie tylko na ścianach, ale także na suficie przestrzeni wystawowej, aby w jak największym stopniu oddać piękno wnętrza obiektu. Projekt jest realizowany pod auspicjami Muzeum Watykańskiego i pod jego bezpośrednim patronatem.

Wyjechaliśmy o godz.8.00 z Dworca Autobusowego w Bytomiu. W godzinach 11.00 - 13.00 zwiedzaliśmy wystawę. Póżniej podjechaliśmy na Rynek w Krakowie, gdzie był czas wolny na posiłek. Pełni wrażeń i wspaniałych przeżyć wróciliśmy do Bytomia po godzinie 17.

kaplica 3 crop

Barbara Bej

 

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    mdk1    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku   -   Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 25 08 w. 101     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.