Aktualności

tytul2
Publiczna placówka kształcenia i aktywizacji seniorów

images/slajdy/MDK1_um1a.jpg

wyklad 4

Dnia 24.05.2024 odbył się wykład na temat "Dyskryminacja osób starszych", który prowadziła prezes Fundacji Kultury Dialogu w Warszawie pani Marta Lewandowska. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Dojrzałość nie wyklucza - świadomy senior zna swoje prawa i szanuje prawa innych".

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o dyskryminacji ze względu na wiek i kolor skóry, czym różni się dyskryminacja od innych rodzajów przemocy. Uczestnicy poznali związane z nią stereotypy, uprzedzenia a przede wszystkim jak dyskryminacja przejawia się w języku szacunku wobec osób starszych. Prowadząca nawiązała również do szowinizmu, seksizmu, rusofobii, homofobii czy ksenofobii. Na koniec poznaliśmy praktyczne sposoby reagowania na dyskryminację i przeciwdziałania jej. Wykład prowadzony był w formie online przy wsparciu technicznym pana Bartosza Skurpela, informatyka MDK, za co dziękują liderzy Radia SoVo

Bożena  i Tadeusz Związek

Zobacz zdjęcia z wykładu w naszej Aktualnej Galerii

BRS    Karta Seniora   karta sen ogolnopol   Glos Seniora   slaskie dla seniora   zdrowy senior2   federacja ns2


bytom pl    mdk1    bck    biblioteka    muzeum g    opera    ttir rozbark    


 

Ta strona działa od stycznia 2020, wcześniejsze wydarzenia i informacje znajdziesz na naszej Poprzedniej stronie

Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku   -   Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom,    tel.: 32 281 25 08 w. 101     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.